Prírodná jedlá soľ z Praidu - 1 kg

2,00€ Bez DPH: 1,67€

Popis

Prírodná jedlá soľ z Praidu - 1 kg

Soľ má svoje nezastupiteľné miesto v stravovaní. Soľ je hlavnou zložkou krvnej plazmy, lymfy, medzibunkovej tekutiny a tiež plodovej vody. 
Klasická jedlá soľ je chemicky spracovávaná a zbavená minerálnych prímesí, ktoré sa v prírodnej soli nachádzajú. Esenciálne minerály a stopové prvky boli označené ako "nečistoty" a boli zo soli odstránené.Zostal iba chlorid sodný, ku ktorému sa v prípade stolovej soli pridáva jód, prípadne protihrudkujúce látky. 

Prírodná soľ ťažená v obci Praid v Rumunsku patrí medzi najkvalitnejšie kamenné soli na svete. Okrem samotného chloridu sodného ju tvorí 84 rôznych minerálnych látok a stopových prvkov. Je vynimočná aj tým, že nie je zbavená prirodzenej stopy bahna, ktoré má vynimočné zloženie s olejovými esenciami. Vďaka svojej lokalite je nadmieru čistá, bez znečistenia z ovzdušia, s unikátnym minerálnym obsahom. Je alkalickejšia a jej jemnejšiu chuť spôsobujú zásadotvorné prvky, ktoré vyrovnávajú kyslosť a agresívnosť chlóru. Je to hlavne vápnik, horčík, draslík.

Zloženie: 100% prírodná, minerálna, šedobiela soľ z Praidskej soľnej bane Salina Praid

Skladovanie: na suchom a chladnom mieste

Krajina pôvodu: Rumunsko

 

NARIADENIE EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) č. 1924/2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach zakazuje označovať na výrobkoch a miestach, ktoré výrobky predávajú (e-shop), zdravotné účinky produktu.

Recenzie (0)

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
Overenie, že nie ste robot

Súvisiace produkty

Soľ čistá 99,6% - NaCl - 1 kg

1,90€ Bez DPH: 1,58€

Bujon zeleninový BIO - 66 g

1,50€ Bez DPH: 1,25€

Produkt sa nachádza v týchto kategóriách

OchucovadláPaleoSoľSCD

 Sme na trhu
už od roku 2004

 Doprava zdarma
nad 50€ v SR cez GLS

 Overené zákazníkmi
certifikát od Heureka.sk

 Bezpečný obchod
SSL certifikát