MeCelium - 30 kapsúl

22,00€ Bez DPH: 18,33€
 • Dostupnosť: Predaj ukončený

Popis

MeCelium - 30 kapsúl

Zloženie - Kapsuly MeCelium obsahujú mycélium (podhubie) štyroch húb:

 • 30,27 mg Leskokôrka obyčajná (Ganoderma lucidum) REISHI = 100% výťažok z mycélia,
 • 30,00 mg Húževnatec jedný (Lentinus edodes) SHIITAKE = 100% výťažok z mycélia,
 • 30,00 mg Trsovnica lupeňovitá (Grifola frondosa) MAITAKE = 100% výťažok z mycélia,
 • 30,00 mg Šampiňón brazílsky (Agaricus blazei) BLAZEI = 100% výťažok z mycélia,

Protihrudkujúca látka, objemové plnidlo: mikrokryštalická celulóza, želirujúca látka: želatína, čistená voda, farbivo: titánová beloba, košenila, brilantná modrá, tartrazín.

Kapsuly MeCelium sa vyrábajú z mycélia, čiže podhubia štyroch známych húb:

 • Huba Lencinus Edodes, Húževnatec jedný je známejšia pod označením SHIITAKE. V Japonsku a v Číne ju pestujú už približne 2000 rokov, no v súčasnosti je rozšírená po celom svete, po hlivách a šampiňónoch je to najpestovanejšia huba. Shiitake obsahuje viaceré sírne zlúčeniny (napr. lentionín), ktoré spôsobujú jej charakteristickú, cesnaku veľmi podobnú chuť. Najdôležitejšie účinné látky: výskumný tím profesora Shikaharu po prvýkrát úspešne extrahoval z huby shiitake polysacharid lentinan – zlúčeninu b-D-glukánu.
   
 • Huba Ganoderma Lucidum – Leskokôrka obyčajná, REISHI, či Lingzhi, huba nesmrteľnosti – má mnoho názvov a prisudzujú jej množstvo úžasných vlastností. Najstaršia písomná zmienka o tejto hube pochádza z obdobia pred viac ako 2000 rokmi a v Číne si ju cenili ako jednu z najliečivejších rastlín už pred 4000 rokmi. Štúdie, založené na výsledkoch lekárskych výskumov, zdôrazňujú jej vysoký obsah β-glukánu a tiež fakt, že ak sa β-glukán skombinuje s vitamínom C, účinnosť oboch zložiek sa vzájomne zvyšuje. 
   
 • Huba Šampiňón brazílsky, šampiňón mandľový, huba slnka, božská huba – to sú názvy huby Agaricus blazei, ktorá pochádza z Brazílie. Je charakterizovaná vyváženou koncentráciou cenných vitamínov, minerálov a aminokyselín, rovnako ako vysokým podielom polysacharidov.
   
 • Huba Grifola frondosa, Trsovnica lupeňovitá alebo aj MAITAKE využíva tradičná čínska medicína pre jej vysoký obsah polysacharidov. Japonské slovo “maitake” znamená v preklade “tancujúca huba”, pretože ľudia v dávnych dobách vraj tancovali od šťastia, keď tieto huby našli. Mnoho storočí bolo veľmi ťažké túto liečivú hubu vo voľnej prírode nájsť a získať. Rastie v horách severovýchodného Japonska, v USA, východnej Kanade a Číne. Od roku 1970 sa začalo jej pestovanie na koreňoch, štiepke a pňoch, vďaka čomu je rozšírená už po celom svete.

Obsah balenia: 30 kapsúl/14 g

Dávkovanie: 2 kapsuly denne.

Upozornenie: Odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výživové doplnky sa nesmú používať ako náhrada pestrej stravy. Výrobok nie je vhodný pre deti, tehotné a dojčiace ženy.

Skladovanie: Skladujte do 25˚C, na suchom, tmavom a chladnom mieste, mimo dosahu malých detí.

Odsúhlasené Úradom verejného zdravotníctva SR.

Článok o hube REISHI

Recenzie (0)

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               

Súvisiace produkty

Reishi (Ganoderma Lucidum) - 90 tabliet

22,60€ Bez DPH: 18,83€

Shiitake tablety - 100 ks

8,90€ Bez DPH: 7,42€

Produkt sa nachádza v týchto kategoriách

Protirakovinové doplnkyLiečivé huby

 Doprava zdarma
nad 50€ v SR cez GLS

 Sme na trhu
už od roku 2004

 Overené zákazníkmi
certifikát od Heureka.sk

 Dôveryhodnosť
SSL certifikát

Prosíme Vás vypnite si rozšírenie

AdBlock logo

alebo si pridajte našu stránku medzi dôveryhodné a znovu ju načítajte.

Na týchto stránkach pre Vás nepodsúvame žiadne reklamy, ale je možné že obsah nebude zobrazený tak ako sme ho pripravili. Nezobrazia sa Vám napríklad inštruktážne a porovnávacie videa alebo hodnotenia obchodu prevzaté od tretích strán.

Ďakujeme