MeCelium - 30 kapsúl

22,00€ 28,90€ Bez DPH: 18,33€
 • Kód produktu: Doplnok výživy
 • Dostupnosť: Skladom

Popis

MeCelium - 30 kapsúl

Zloženie - Kapsuly MeCelium obsahujú mycélium (podhubie) štyroch húb:

 • 30,27 mg Leskokôrka obyčajná (Ganoderma lucidum) REISHI = 100% výťažok z mycélia,
 • 30,00 mg Húževnatec jedný (Lentinus edodes) SHIITAKE = 100% výťažok z mycélia,
 • 30,00 mg Trsovnica lupeňovitá (Grifola frondosa) MAITAKE = 100% výťažok z mycélia,
 • 30,00 mg Šampiňón brazílsky (Agaricus blazei) BLAZEI = 100% výťažok z mycélia,

Protihrudkujúca látka, objemové plnidlo: mikrokryštalická celulóza, želirujúca látka: želatína, čistená voda, farbivo: titánová beloba, košenila, brilantná modrá, tartrazín.

Kapsuly MeCelium sa vyrábajú z mycélia, čiže podhubia štyroch známych húb:

 • Huba Lencinus Edodes, Húževnatec jedný je známejšia pod označením SHIITAKE. V Japonsku a v Číne ju pestujú už približne 2000 rokov, no v súčasnosti je rozšírená po celom svete, po hlivách a šampiňónoch je to najpestovanejšia huba. Shiitake obsahuje viaceré sírne zlúčeniny (napr. lentionín), ktoré spôsobujú jej charakteristickú, cesnaku veľmi podobnú chuť. Najdôležitejšie účinné látky: výskumný tím profesora Shikaharu po prvýkrát úspešne extrahoval z huby shiitake polysacharid lentinan – zlúčeninu b-D-glukánu.
   
 • Huba Ganoderma Lucidum – Leskokôrka obyčajná, REISHI, či Lingzhi, huba nesmrteľnosti – má mnoho názvov a prisudzujú jej množstvo úžasných vlastností. Najstaršia písomná zmienka o tejto hube pochádza z obdobia pred viac ako 2000 rokmi a v Číne si ju cenili ako jednu z najliečivejších rastlín už pred 4000 rokmi. Štúdie, založené na výsledkoch lekárskych výskumov, zdôrazňujú jej vysoký obsah β-glukánu a tiež fakt, že ak sa β-glukán skombinuje s vitamínom C, účinnosť oboch zložiek sa vzájomne zvyšuje. 
   
 • Huba Šampiňón brazílsky, šampiňón mandľový, huba slnka, božská huba – to sú názvy huby Agaricus blazei, ktorá pochádza z Brazílie. Je charakterizovaná vyváženou koncentráciou cenných vitamínov, minerálov a aminokyselín, rovnako ako vysokým podielom polysacharidov.
   
 • Huba Grifola frondosa, Trsovnica lupeňovitá alebo aj MAITAKE využíva tradičná čínska medicína pre jej vysoký obsah polysacharidov. Japonské slovo “maitake” znamená v preklade “tancujúca huba”, pretože ľudia v dávnych dobách vraj tancovali od šťastia, keď tieto huby našli. Mnoho storočí bolo veľmi ťažké túto liečivú hubu vo voľnej prírode nájsť a získať. Rastie v horách severovýchodného Japonska, v USA, východnej Kanade a Číne. Od roku 1970 sa začalo jej pestovanie na koreňoch, štiepke a pňoch, vďaka čomu je rozšírená už po celom svete.

Obsah balenia: 30 kapsúl/14 g

Dávkovanie: 2 kapsuly denne.

Upozornenie: Odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výživové doplnky sa nesmú používať ako náhrada pestrej stravy. Výrobok nie je vhodný pre deti, tehotné a dojčiace ženy.

Skladovanie: Skladujte do 25˚C, na suchom, tmavom a chladnom mieste, mimo dosahu malých detí.

Odsúhlasené Úradom verejného zdravotníctva SR.

Článok o hube REISHI

Recenzie (0)

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               
Základný kód overenia

Súvisiace produkty

Reishi (Ganoderma Lucidum) - 90 tabliet

22,60€ Bez DPH: 18,83€

Shiitake tablety - 100 ks

8,90€ Bez DPH: 7,42€

Prosíme Vás vypnite si rozšírenie

AdBlock logo

alebo si pridajte našu stránku medzi dôveryhodné a znovu ju načítajte.

Na týchto stránkach pre Vás nepodsúvame žiadne reklamy, ale je možné že obsah nebude zobrazený tak ako sme ho pripravili. Nezobrazia sa Vám napríklad inštruktážne a porovnávacie videa alebo hodnotenia obchodu prevzaté od tretích strán.

Ďakujeme