Kremelina - diatomická zemina - 250g

5,70€ Bez DPH: 4,75€

Popis

Kremelina - diatomická zemina - 250g

Kremelina (diatomit) je prirodzene vyskytujúca sa mäkká, kremičitá sedimentárna hornina, ktorá sa ľahko štiepi na jemný prášok. Skladá sa zo skamenelých zvyškov diatomov (rozsievok – jednobunkových rias). Okrem rozsievok obsahuje aj 28 základných minerálov a stopových prvkov - vápnik, horčík, draslík, meď, fosfor, selén, zinok, železo…

Je prirodzeným a organickým zdrojom rastlinného kremíka - oxidu kremičitého, ktorý je nevyhnutný napríklad pre vstrebávanie vápnika.

Pre ľudský organizmus má kremík nezastupiteľný význam. Je súčasťou mnohých enzýmov riadiacich chemické reakcie v našom tele. Spolu s vápnikom a horčíkom prispieva k stavbe pevných kostí a tvorbe tkanív (kože, nechtov, vlasov), ktorým dodáva pevnosť a pružnosť. Je jedným zo základných stavebných kameňov svalových tkanív. Má vysoké protizápalové účinky, zrýchľuje hojenie rán a pôsobí proti starnutiu kože.

Kremelina pôsobí na ľudský organizmus tromi rôznymi spôsobmi: absorbuje, čistí a vyživuje. Jej veľkou výhodou je, že je bez zápachu a bez chuti. Nadbytočné množstvo telo vylúči.

Kremelina je vhodná ako hnojivo pre rastliny, ktoré zároveň aj chráni pred hmyzom. Môžete ju použiť aj ako súčasť pleťovej masky ale aj nasypať do kúpeľa ...

Zloženie: 100% kremelina

Odporúčane dávkovanie: 1 polievkovú lyžicu rozmiešajte vo vode alebo v džúse

Skladovanie: mimo dosahu detí a dobre uzavreté

Upozornenie: Výrobok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej a pestrej stravy. Nevhodný pre deti do 3 rokov.

NARIADENIE EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) č. 1924/2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach zakazuje označovať na výrobkoch a miestach, ktoré výrobky predávajú (e-shop), zdravotné účinky produktu.

Recenzie (0)

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
Overenie, že nie ste robot

Produkt sa nachádza v týchto kategóriách

Detoxikácia Minerály a stopové prvky

 Sme na trhu
už od roku 2004

 Doprava zdarma
nad 50€ v SR cez GLS

 Overené zákazníkmi
certifikát od Heureka.sk

 Bezpečný obchod
SSL certifikát