Koenzým Q10 - Marathontime - 60 kapsúl

Akcia!
8,90€ 9,90€ Bez DPH: 7,42€

Popis

Koenzým Q10 - Marathontime - 60 kapsúl

Koenzým Q10 patrí medzi významné antioxidanty (lapače voľných radikálov) a je dôležitým katalyzátorom, vďaka ktorému sa v tele môže uvoľniť energia, ktorú potrebujeme pre život. Ak má naše telo nedostatok koenzýmu Q10, nedokáže získať energiu spaľovaním živín a nie je schopné správne fungovať. Koenzým Q10 je látka prirodzene obsiahnutá v bunkách ľudského tela, najmä v aktívnych a zaťažovaných bunkách srdcového svalu, mozgu a pečeni. Hrá kľúčovú úlohu pri produkcii energie a v ochrane buniek pred poškodením a predčasným starnutím. Organizmus si ho čiastočne vytvára sám, ale jeho spotreba je veľmi vysoká. Produkcia koenzýmu Q10 v ľudskom tele vrcholí v 20. roku života, potom klesá a v starobe zaniká. Pri jeho nedostatku sa pomaly zastavujú biochemické pochody v bunke a dochádza k degeneratívnym procesom. 

Pre koho je koenzým Q10 vhodný:

  • pre ľudí s únavou, stresom a namáhavou prácou
  • pre starších ľudí
  • pre športovcov
  • pre aktívnych ale aj pasívnych fajčiarov

Aby mal koenzým Q10 skutočný účinok, malo by byť jeho užívanie pravidelné a dlhodobé. Jeho účinky sa začínajú prejavovať približne po niekoľkých týždňoch.

Potravou dostávame denne približne 3 - 10 mg koenzýmu Q10. Jeho zdrojom sú napríklad sardinky, hovädzie mäso, olivový olej, alebo brokolica. Normálna strava však nedokáže pokryť požiadavky organizmu, najmä pri klesajúcej vlastnej produkcii. Ak by ste chceli v potrave prijať 30 mg koenzýmu Q10, museli by ste zjesť napr. pol kila sardiniek, kilo hovädziny, alebo viac ako kilogram arašidov.

Dávkovanie:
1 kapsula denne, pol hodiny pred jedlom. Zapiť dostatočným množstvom vody.

ZLoženie v 1 kapsule:
Účinná látka: 50 mg Koenzým Q10
Pomocné látky: Sójový olej (emulgátor), včelí vosk (leštidlo), lecitín (emulgátor), mäkká kapsula: želatína (živočíšna), glycerol (zvlhčovadlo), čistená voda, luteín (antioxidant).

Obsah: 60 kapsúl = 44 g

NARIADENIE EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) č. 1924/2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach zakazuje označovať na výrobkoch a miestach, ktoré výrobky predávajú (e-shop), zdravotné účinky produktu.

Recenzie (0)

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
Overenie, že nie ste robot

Produkt sa nachádza v týchto kategoriách

AntioxidantyPre seniorovPre športovcovKapsuly a tablety

 Sme na trhu
už od roku 2004

 Doprava zdarma
nad 50€ v SR cez GLS

 Overené zákazníkmi
certifikát od Heureka.sk

 Bezpečný obchod
SSL certifikát