Telomery - Revoluční objev, jak žít déle a zdravěji - Elissa Epel PhD, Elizabeth Blackburn PhD

16,90€ Bez DPH: 15,36€
  • Výrobca: Jota
  • Kód produktu: Kniha
  • Dostupnosť: Vypnuté

Popis

Telomery - Revoluční objev, jak žít déle a zdravěji - Elissa Epel PhD, Elizabeth Blackburn PhD


Prelomová kniha dvoch významných spoluautoriek, držiteľky Nobelovej ceny, ktorá objavila telomerázy a úlohu telomér v procese starnutia, a zdravotné psychologičky, ktorej originálny výskum odhaľuje, ako môžeme konkrétnym životným štýlom a tými správnymi psychickými návykmi ochraňovať svoje teloméry, spomaľovať priebeh chorôb a zlepšovať kvalitu života .

Napadlo vás niekedy, prečo niektorí šesťdesiatnici vyzerajú na štyridsať a tiež sa tak cítia a prečo sa naopak niektorí štyridsiatnici cítia a vyzerajú na šesťdesiat? Hoci sa na starnutie a chorobách podieľa mnoho rôznych faktorov, dr. Elizabeth Blackburnová objavila biologický ukazovateľ zvaný telomeráza, enzým obnovujúci teloméry, ktoré ochraňujú naše genetické dedičstvo. Výskum doktorky Blackburnové a jej kolegyne dr. Elissa Epelové prináša zistenie, že dĺžka a zdravie našich telomér predstavujú biologický základ pre spojenie mysle s telom, ktoré je už dlho predmetom rôznych hypotéz. Spolu s ďalšími vedcami tieto dve priekopníčka zistili, že zmeny, ktoré urobíme vo svojich každodenných návykoch, môžu chrániť naše telomery a predlžovať dĺžku zdravého života (počet rokov, kedy zostávame zdravie, aktívna a bez chorôb).

Poznatky Blackburnové a Epelové, spoločne s výskumom ich kolegov z celého sveta, v súhrne ukazujú, že kvalita spánku, pohyb, zložky stravy a dokonca aj isté chemické látky naše teloméry hlboko ovplyvňujú, a navyše chronický stres, negatívne myšlienky, napäté vzťahy a dokonca aj zlí susedia ich môžu systematicky narušovať. O tom všetkom rozpráva kniha Teloméry.
Autorky opierajúci sa o vedecky podložené poznatky predkladajú zoznamy potravín a súčasne odporúčajú typy a rozsah pohybových aktivít, ktoré sú pre naše teloméry zdravé, zoznamujú nás s mentálnymi triky, ktoré nás ochráni pred stresom, aj s potrebnými informáciami, ako máme chrániť svoje deti už v čase tehotenstva a ďalej počas dospievania, aby sa u nich nevyvinuli kratšie teloméry. Zároveň opisujú, ako možno predĺžiť dĺžku zdravého života na úrovni spoločenstva, aby sa naše mestá stali oázami dôvery, zelených plôch a bezpečných ulíc.

Teloméry vás prinútia prehodnotiť svoj každodenný život. Ako vôbec prvá kniha podrobne objasňujú, ako starneme na bunkovej úrovni a ako pomocou prostých zmien môžeme svoje chromozómy a bunky udržiavať zdravé. Vďaka tomu dlhšie zostaneme mimo dosahu chorôb a náš život bude vitálnejší a zmysluplnejšie.

Recenzie (0)

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               
Základný kód overenia

 Doprava zdarma
nad 50€ v SR cez GLS

 Sme na trhu
už od roku 2004

 Overené zákazníkmi
certifikát od Heureka.sk

 Dôveryhodnosť
SSL certifikát

Prosíme Vás vypnite si rozšírenie

AdBlock logo

alebo si pridajte našu stránku medzi dôveryhodné a znovu ju načítajte.

Na týchto stránkach pre Vás nepodsúvame žiadne reklamy, ale je možné že obsah nebude zobrazený tak ako sme ho pripravili. Nezobrazia sa Vám napríklad inštruktážne a porovnávacie videa alebo hodnotenia obchodu prevzaté od tretích strán.

Ďakujeme