Telomery - Revoluční objev, jak žít déle a zdravěji - Elissa Epel PhD, Elizabeth Blackburn PhD

16,90€ Bez DPH: 15,36€
  • Výrobca: Jota
  • Kód produktu: Kniha
  • Dostupnosť: Skladom

Popis

Telomery - Revoluční objev, jak žít déle a zdravěji - Elissa Epel PhD, Elizabeth Blackburn PhD


Prelomová kniha dvoch významných spoluautoriek, držiteľky Nobelovej ceny, ktorá objavila telomerázy a úlohu telomér v procese starnutia, a zdravotné psychologičky, ktorej originálny výskum odhaľuje, ako môžeme konkrétnym životným štýlom a tými správnymi psychickými návykmi ochraňovať svoje teloméry, spomaľovať priebeh chorôb a zlepšovať kvalitu života .

Napadlo vás niekedy, prečo niektorí šesťdesiatnici vyzerajú na štyridsať a tiež sa tak cítia a prečo sa naopak niektorí štyridsiatnici cítia a vyzerajú na šesťdesiat? Hoci sa na starnutie a chorobách podieľa mnoho rôznych faktorov, dr. Elizabeth Blackburnová objavila biologický ukazovateľ zvaný telomeráza, enzým obnovujúci teloméry, ktoré ochraňujú naše genetické dedičstvo. Výskum doktorky Blackburnové a jej kolegyne dr. Elissa Epelové prináša zistenie, že dĺžka a zdravie našich telomér predstavujú biologický základ pre spojenie mysle s telom, ktoré je už dlho predmetom rôznych hypotéz. Spolu s ďalšími vedcami tieto dve priekopníčka zistili, že zmeny, ktoré urobíme vo svojich každodenných návykoch, môžu chrániť naše telomery a predlžovať dĺžku zdravého života (počet rokov, kedy zostávame zdravie, aktívna a bez chorôb).

Poznatky Blackburnové a Epelové, spoločne s výskumom ich kolegov z celého sveta, v súhrne ukazujú, že kvalita spánku, pohyb, zložky stravy a dokonca aj isté chemické látky naše teloméry hlboko ovplyvňujú, a navyše chronický stres, negatívne myšlienky, napäté vzťahy a dokonca aj zlí susedia ich môžu systematicky narušovať. O tom všetkom rozpráva kniha Teloméry.
Autorky opierajúci sa o vedecky podložené poznatky predkladajú zoznamy potravín a súčasne odporúčajú typy a rozsah pohybových aktivít, ktoré sú pre naše teloméry zdravé, zoznamujú nás s mentálnymi triky, ktoré nás ochráni pred stresom, aj s potrebnými informáciami, ako máme chrániť svoje deti už v čase tehotenstva a ďalej počas dospievania, aby sa u nich nevyvinuli kratšie teloméry. Zároveň opisujú, ako možno predĺžiť dĺžku zdravého života na úrovni spoločenstva, aby sa naše mestá stali oázami dôvery, zelených plôch a bezpečných ulíc.

Teloméry vás prinútia prehodnotiť svoj každodenný život. Ako vôbec prvá kniha podrobne objasňujú, ako starneme na bunkovej úrovni a ako pomocou prostých zmien môžeme svoje chromozómy a bunky udržiavať zdravé. Vďaka tomu dlhšie zostaneme mimo dosahu chorôb a náš život bude vitálnejší a zmysluplnejšie.

Recenzie (0)

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               
Základný kód overenia

Prosíme Vás vypnite si rozšírenie

AdBlock logo

alebo si pridajte našu stránku medzi dôveryhodné a znovu ju načítajte.

Na týchto stránkach pre Vás nepodsúvame žiadne reklamy, ale je možné že obsah nebude zobrazený tak ako sme ho pripravili. Nezobrazia sa Vám napríklad inštruktážne a porovnávacie videa alebo hodnotenia obchodu prevzaté od tretích strán.

Ďakujeme