Možnosti liečby chrbtice (aj) metódami naturálnej medicíny - MUDr. Kornélia Kilárska, CSc.

7,70€ Bez DPH: 7,00€

Popis

Možnosti liečby chrbtice (aj) metódami naturálnej medicíny - MUDr. Kornélia Kilárska, CSc.

Choroby chrbtice a pohybového aparátu vôbec patria medzi najčastejšie a v súčastnosti sa presúvajú do stále nižších vekových kategórií. Majú rôzne príčiny a vyžadujú presnú diagnózu a efektívny spôsob liečby.

Veľkú skupinu bolestí chrbtice tvoria degeneratívne choroby (spondylóza) z opotrebovania chrbtice vekom a nadmernou záťažou. Na ich liečbe sa podieľa ortopéd, neurológ, rehabilitačný lekár a v určitých indikáciách, vyžadujúcich chirurgickú intervenciu, aj neurochirurg.

Pri konzervatívnej liečbe v klasickej medicíne sa používajú lieky proti bolesti, zápalu a na uvoľnenie svalových spazmov. Veľkou súčasťou liečby je rehabilitácia (vodoliečba, elektroliečba, masáže, magnetoterapia, laserterapia, ultrazvuk …) a vhodné zostavy cvikov.

Tieto metódy možno vhodne kombinovať aj s metódami naturálnej (prírodnej) medicíny. Niektoré z nich sú témou tejto publikácie. Sú to: petroterapia, magnetoterapia a akupresúra liečba semenami rastlín na mikrosystéme ruky metódou SU-JOKu - po predchádzajúcej telesnej a energetickej očiste organizmu a vyriešení problémov na psychickej a duchovnej úrovni.

Na svojom zdraví sa musí každý podieľať aj sám, lebo “jediný bod vo vesmíre, ktorým môžeš pohnúť si ty sám” (neznámy autor).

Rozhovor s pani doktorkou MUDr. Kornélou Kilárskou, Csc. na tému petroterapie

 

Recenzie (0)

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
Overenie, že nie ste robot

 Sme na trhu
už od roku 2004

 Doprava zdarma
nad 50€ v SR cez GLS

 Overené zákazníkmi
certifikát od Heureka.sk

 Bezpečný obchod
SSL certifikát