Doba Jedová 8 - infekční šílenství - Washingtonová Harriet A.

11,40€ Bez DPH: 10,36€

Popis

Doba Jedová 8 - infekční šílenství - Washingtonová Harriet A.

Že by mikróby mohli spôsobovať žalúdočné vredy, rakovinu krčka maternice alebo srdcové ochorenia? Dlho tomu nikto neveril, a vidíte - je to presne tak.

Teraz sa zdá, že baktérie, vírusy, parazity, plesne a infekčné bielkoviny zvané prióny vyvolávajú aj 10-20% duševných chorôb. Napríklad schizofrénia možno súvisí s vlnami chrípkovej epidémie a nákazou bornaviry, anorexia a Tourettov syndróm bývajú spájané so streptokokovú infekciou a autizmus s pustošivým toxickými látkami v črevách dieťaťa. Parazitický prvok Toxoplasma gondii sa podieľa na narušenie pozornosti, hyperaktivite a obsedantno-kompulzívnych poruchách.

Nesúlad imunitného systému a mikróbov v črevách robí človeka náchylnejším k depresiám aj chronickému únavovému syndromu. Dôkazy svedčiace o širokej škále patogénmi šírených duševných chorôb už je veľa a všetky sú nekompromisné. Rad z nich ponúka táto kniha. Nielen to ... Autorka prináša aj ďalšie zaujímavé postrehy. Napríklad že obavy z parazitickej infekcie korelujú s antiimigrantskými postojmi a taká predpojatosť je výraznejšia v čase, keď sa ľudia cítia náchylnejší k nákaze. Odpovedá aj na otázky, ako mikróby ovplyvňujú naše chute, vzťahy a spoločenský status a prečo niektorí ľudia tolerujú, či dokonca podporujú také formy násilia voči druhým ľuďom, ako sú lynčovanie, holokaust alebo etnická genocída v Bosne a Rwande.

Recenzie (0)

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
Overenie, že nie ste stroj

Súvisiace produkty

Doba jedová 4 - Hormony - Sellmanová ..

12,20€ Bez DPH: 11,09€

Doba jedová 5 - geneticky modifikova ..

13,90€ Bez DPH: 12,64€

Doba Jedová 10 - Welch Gilbert H. Dr.

11,40€ Bez DPH: 10,36€

Produkt sa nachádza v týchto kategoriách

Alternatívna medicína, zdravieVedaOčkovanie, obchod so zdravím, konšpirácie

 Sme na trhu
už od roku 2004

 Doprava zdarma
nad 50€ v SR cez GLS

 Overené zákazníkmi
certifikát od Heureka.sk

 Bezpečný obchod
SSL certifikát