Analýza 17. Listopadu 1989 - Dolejší Miroslav

12,20€ Bez DPH: 11,09€

Popis

Analýza 17. Listopadu 1989 - Dolejší Miroslav

25. výročie takzvanej "Nežnej revolúcie" je ideálnym okamihom, keď z tejto udalosti definitívne strhnúť bahno mýtov, legiend a bájok, z ktorého porevolučnej garnitúra uplácala golema "jedinej a nedotknuteľnej pravdy".

Tomuto účelu nemôže lepšie poslúžiť žiadny iný materiál ako opätovne vydaná, s originálnym strojopisom porovnaná a opravené Analýza 17. novembra 1989 od Miroslava Dolejšího. Táto publikácia jej autorovi vzdáva hold zverejnením spomienok jeho priateľov i troch porevolučných, však stále aktuálnych rozhovorov - dnes možno ešte viac ako vtedy. Knihu potom uzatvára dychberúca analytická úvaha "Úpis pre budúcnosť", po ktorej prečítaní nikto nemôže pochybovať o tom, že Miroslav Dolejší patril medzi najväčších českých mysliteľov 20. storočia.

Kritickejší pohľad na Analýzu podáva Tomáš Pecina. Disident a politický väzeň Jiří Wolf čitateľa zoznamuje s odvrátenou tvárou "Charty vyvolených" aj samotného Václava Havla: alkoholizmus, obžerstvo, systematické rozkrádanie peňazí určených pre väzňov, zákernosť, amorálnosť, spolupráca s ŠtB - to je druhá tvár slávnej Charty 77, o ktoré sa povinne mlčí. Publikácia prináša tiež rad pikošiek - napríklad o filme tajne nadobudnutom ŠtB, na ktorom Václav Havel súloží so 13letým chlapcom, sa zaručene nikde inde nedočítate.

Recenzie (0)

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
Overenie, že nie ste robot

Produkt sa nachádza v týchto kategóriách

Psychológia

 Sme na trhu
už od roku 2004

 Doprava zdarma
nad 50€ v SR cez GLS

 Overené zákazníkmi
certifikát od Heureka.sk

 Bezpečný obchod
SSL certifikát