Potraviny - liek náš každodenný - Kushi Michio

9,90€ Bez DPH: 9,00€

Popis

Potraviny - liek náš každodenný - Kushi Michio

Táto kniha je klasickou zbierkou obrovského množstva receptov z oblasti makrobiotiky nie ako stravy, ale ako lieku.
Dietetická a bylinná liečba neslúži iba tomu, aby boli telu dodávané isté chemické zložky ako napríklad aminokyseliny, vitamíny, minerály a podobne. Ich tradičný význam je v dodávaní čistého typu energie a vibrácií, ktoré sú nutné, aby základné energie boli uvedené späť do rovnováhy.

Kapitoly:

Potrava chápaná ako energia
Základné potraviny ako domáce liečivé prostriedky
Korenie a pochutiny ako domáce lieky
Makrobiotické nápoje
Ošetrovanie jednotlivých orgánov
Tradičná orientálna liečba bylinami a minerálmi
Makrobiotické liečebné prostriedky prvej pomoci

Predhovor(úryvky):

Prírodná medicína je medicínou energií a vibrácií. V posledných tridsiatich rokoch, počas ktorých som uskutočňoval prehliadky, diagnózy a porady, som sa stretol so stotisícami ľudí. Po celý čas som používal rôzne tradičné spôsoby liečenia, po tisícročia bežné na Ďalekom východe. Aplikoval som teda akupunktúru, moxovanie, bylinné liečiteľstvo, liečenie dlaňami, masáže šiacu, modlitby, meditácie, mantry, samoreflexie. Tieto skúsenosti ma viedli k pochopeniu faktu, že prirodzená medicína je medicínou energetickou. Je potrebné ju úplne jasne odlíšiť od medicíny konvenčnej, ktorá sa na ľudské telo pozerá ako na materiálnu substanciu a ktorej pohľad je symptomatický a materialistický.

V prírodnej a makrobiotickej medicíne som používal a používam rôzne umenia diagnózy, ktoré môžu byť pomenované takto:

– Vizuálna diagnostika
– Tepová diagnostika
– Meridiánová diagnostika
– Diagnostika tlaková
– Hlasová diagnostika
– Diagnostika správania
– Diagnostika duševných tendencií
– Astrologická diagnostika
– Diagnostika okolia
– Diagnóza pôvodu
– Diagnostika podľa aury a vibrácií
– Diagnostika vedomia a myšlienok
– Spirituálna diagnostika

Tieto diagnostické metódy nevyžadujú žiadne nástroje – v niektorých prípadoch ale môžu byť použité isté pomocné prostriedky (napr. aparatúra na meranie elektromagnetickej energie). Je oveľa dôležitejšie, aby pozorovateľ udržal v čo najlepšom stave svoje pozorovacie schopnosti. To znamená: mal by mať jasné, plnohodnotné, prirodzené a intuitívne predpoklady videnia a cítenia. Tie môžu byť rozvinuté správnym spôsobom stravovania. Inými slovami: menej živočíšnych proteínov a tukov, menej jednoduchých cukrov, menej olejnatých, mazľavých potravín a rafinovaných produktov, menej korenia a stimulantov. Optimálna strava má pozostávať z väčšieho podielu celozrných obilnín, z čerstvej zeleniny (pripravenej rôznym spôsobom), zo strukovín a ich produktov, príležitostne z morskej zeleniny a morských plodov, z orechov a semien, z nestimulujúcich a nearomatických nápojov; a ak je to možné, aj z menej tučných živočíšnych potravín, ako sú morské živočíchy a ryby s bielym mäsom. Inak povedané: je nutný makrobiotický spôsob stravovania bez tuku a všetkých jednoduchých cukrov.

Tieto diagnostické metódy nie sú nič iné ako určenie a vnímanie energií a vibrácií v ich najširšom význame – namiesto metód fyzikálnych a chemických. V porovnaní so zvyčajnými modernými diagnostickými metódami, ktoré sa zameriavajú hlavne na materiálnu oblasť (röntgenové lúče, rozbor krvi, diagnostická chirurgia ap.), oveľa bezpečnejšie určujú diagnózu a nemajú žiadne vedľajšie účinky. Sú nadradené súčasným diagnostickým metódam, pretože naraz odhalia veľké spektrum kvality porúch aj ich príčiny. Problémom, s ktorým sa musí budúca medicína vyrovnať, je otázka, či sa má na ľudské zdravie nazerať ako na nepretržitú dynamickú výmenu energií – alebo len ako na pevnú látku (doterajší pohľad).

Alternatívy, ktoré ponúka prirodzená medicína, nám pomôžu lepšie porozumieť tomu, že základný prístup k ošetreniu nie je, a nemôže byť výhradne materialistický. Je skôr lepšie hovoriť o metóde, ktorá harmonizuje telesné energie a nastoľuje súlad v energetickom systéme celého organizmu.

Prečítajte si viac ukážok z knihy: úryvok 1, úryvok 2

Recenzie (0)

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
Overenie, že nie ste robot

Produkt sa nachádza v týchto kategoriách

Makrobiotika a čínska medicína - päť elementov

 Sme na trhu
už od roku 2004

 Doprava zdarma
nad 50€ v SR cez GLS

 Overené zákazníkmi
certifikát od Heureka.sk

 Bezpečný obchod
SSL certifikát