Odhalené emoce - Ekman Paul

16,00€ Bez DPH: 14,55€

Popis

Odhalené emoce - Ekman Paul

Naučte sa rozpoznávať výraz tváre a pocity druhých

Ak rozpoznáte skutočné pocity svojich partnerov, detí, kolegov v práci alebo aj úplne cudzích ľudí, môžete správne zareagovať a vyhnúť sa tak omylom aj zbytočným konfliktom.

Preslávený psychológ Paul Ekman v odhalených emóciách vysvetľuje korene univerzálnych emócií: smútku, hnevu, prekvapenia, strachu, odporu aj radosti a na bohatom obrazovom materiáli demonštruje ich prejavy v našej tvári. Kniha, ktorá je destilátom niekoľkých desaťročí autorových výskumov, ponúka tréning v rozpoznávaní pocitov vašich blízkych, kolegov či cudzích ľudí. Ide o praktického, prekvapivého a presvedčivého sprievodca pre čítanie emócií: a to aj tých vlastných. Po dočítaní odhalených emócií sa už nikdy nebudete na ľudí okolo seba pozerať rovnakými očami.

Autor knihy skúmal tzv. Mikrovýrazy, jemné nevedomé zmeny v mimike, ťažko postrehnuteľné netrénovaným okom. Na základe desiatok rokov výskumov potom s kolegom Wallym Friesenem zostavil dnes už široko používaný kódovací systém mimiky tváre (FACS). Detailne sa zaoberal aj problematikou klamstva.

V knihe nájde čitateľ jednoduchý test na zistenie svojej aktuálnej schopnosti v rozpoznávaní emócií. Ekmanové prevratné poznatky tak teraz môžeme využívať podobne ako mnohé organizácie a bezpečnostné zložky. Kniha je mimoriadna detailnosťou popisovaných emócií, množstvom unikátnych cvičení a fotografií.

V knihe sa dozviete

  • Môžeme odlíšiť úprimný úsmev od zdvorilého?
  • Hovorí náš partner pravdu, alebo klame?
  • Dá sa odhaliť, čo si o nás šéf alebo zamestnanec myslí?
  • Môžeme sa naučiť ovládať aj v situáciách, ktoré nás zvyčajne rozhodí?
  • Ktoré emócie sú univerzálne naprieč kultúrami?
  • Čo to sú mikrovýrazy a ako sa dajú odhaliť a využiť?

TEST: ako viete čítať v tvári druhých?

Recenzie (0)

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
Overenie, že nie ste robot

Súvisiace produkty

Produkt sa nachádza v týchto kategóriách

VedaPsychológia

 Sme na trhu
už od roku 2004

 Doprava zdarma
nad 50€ v SR cez GLS

 Overené zákazníkmi
certifikát od Heureka.sk

 Bezpečný obchod
SSL certifikát