H2 Forte 120 tbl

38,60€ Bez DPH: 32,17€
  • Značka: H2 Pharm
  • Dostupnosť: Skladom

Popis

Molekulárny vodík

Molekulárny vodík H2 Forte je účinný antioxidant, ktorý pomáha telu sa vysporiadať s voľnými radikálmi.

Na základe niekoľkoročného výskumu a vývoja v oblasti molekulárneho vodíka vám laboratória H2 Pharm prinášajú celosvetovo jedinečné a unikátne produkty patentovaných technológií. Doplnok H2 Forte je vytvorený na základe patentov a najnovších vedeckých poznatkov a jeho unikátne zloženie uvoľňuje v tele až 10 ppm vodíka. 

Tento doplnok s molekulárnym vodíkom je vyrobený v Českej republike na základe dlhoročného výskumu medzinárodného tímu a v spolupráci s odborníkmi, vedcami a lekári.

Ako už všetci veľmi dobre viete, počas biochemických reakcií v našom tele vznikajú tzv. voľné radikály, kvôli ktorým vzniká oxidatívne poškodenie. Naše telo síce s voľnými radikálmi vie pracovať, pretože na to má antioxidačné enzýmy, ale občas ani tie nestačia. Pri zvýšených množstvách voľných radikálov v organizme dochádza k zápalu, neurodegenerácií, chronickému únavovému syndrómu, slabosti a únave. Molekulárny vodík má schopnosť tento cyklus prerušiť.

Molekulárny vodík bežne v našom tele produkujú mikroorganizmy nachádzajúce sa v tráviacom trakte a za ideálneho osídlenia našich čriev týmito mikroorganizmami je možné nameriať v dychu koncentrácie vodíka v jednotkách ppm. Samozrejme to všetko sa odvíja v závislosti na zdravotnom stave jednotlivca. Ak sa nachádzajú dostatočné množstva molekulárneho vodíka v črevách tak pôsobí aj ako výborné hepatoprotektivum. Hepatoprotektíva sú látky s (potenciálne) regeneračným a protektívnym účinkom na pečeňové bunky.

Tablety H2 Forte sú účinnou kombináciou kurkumínu a sacharidov - manitol a trehalóza. Kurkumín bol zvolený z toho dôvodu, že aj pri podávaní malých dávok bola nameraná dosť vysoká koncentrácia vodíka v dychu. Navyše koncentrácia v dychu stúpa na dvojnásobok keď sa podáva kurkumín spolu so sacharidmi - trehalóza a manitol. Manitol je prírodný sacharid, ktorý v črevách poskytuje výživu pre mikróby a významne sa podieľa na zvyšovaní hladiny endogénneho vodíka. Okrem toho sa manitol v medicíne používa na zníženie vnútroočného tlaku, opuchu mozgu a v poslednej dobe je veľmi úspešne aplikovaný u osôb s Parkinsonovou chorobou. Trehalóza pomáha stabilizovať štruktúru bielkovín aj biologické membrány, okrem toho trehalóza môže pomôcť ako súčasť prevencie pred demenciou či pri problémoch so steatózou pečene. 

Tablety H2 Forte sa ľahko konzumujú a to aj kvôli sacharidom, vďaka ktorým sú príjemne nasládle, čiže chutia aj deťom. 

Zloženie: sladidlá - manitol, trehalóza*, maltodextrín; oxid horečnatý, stabilizátory - hydroxypropylmethylcelulóza, arabská guma; protihrudkujúca látka - horečnaté soli mastných kyselín; extrakt z podzemku kurkumy dlhej (Curcuma longa)
* - trehalóza je zdrojom glukózy

Odporúčaná denná dávka: 3x1 tabletu, najlepšie po jedle a zapite dostatočným množstvom vody

Účinné látky v 3 tabletách:
Extrakt z Curcuma longa s 90% kurkuminoidov - 15mg
Horčík - 180mg

Skladovanie: mimo dosahu detí, v suchu, chráňte pred teplom a priamym slnečným žiarením 

Upozornenie: Doplnok výživy nie je náhradou pestrej a vyváženej stravy. Doplnok nie je vhodný pre deti do 3 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Doplnok neužívajte ak ste precitlivený na ktorúkoľvek zložku výrobku. Doplnok výživy obsahuje viac ako 10% pridaného polyalkoholu, nadmerná konzumácia môže mať za následok laxatívne účinky. 

Krajina pôvodu: Česká republika

Článok o účinkoch molekulárneho vodíka

NARIADENIE EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) č. 1924/2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach zakazuje označovať na výrobkoch a miestach, ktoré výrobky predávajú (e-shop), zdravotné účinky produktu.

Recenzie (0)

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!

Súvisiace produkty

Produkt sa nachádza v týchto kategóriách

AntioxidantyKapsuly a tablety

 Sme na trhu
už od roku 2002

 Doprava zdarma
nad 70€ v SR cez GLS

 Overené zákazníkmi
certifikát od Heureka.sk

 Bezpečný obchod
SSL certifikát