Fitosorbovit - 60 tabliet

19,00€ Bez DPH: 15,83€

Popis

Fitosorbovit - 60 tabliet

Enterosorbent s vysokou sorpčnou kapacitou na základe rastlinných extraktov.

Fitosorbovit je enterosorbent na báze špeciálne upraveného, ​​nízkoesterifikovaného a vysoko kvalitného citrusového pektínu. Vďaka zvýšenej sorpčnej schopnosti je schopný v malých dávkach aktívne viazať a pevne zadržiavať vo svojej štruktúre exogénne a endogénne toxíny, soli ťažkých kovov a rádionuklidy. Obohatené o rôzne druhy nestráviteľnej vlákniny (mikrokryštalická celulóza), komplex mliečnych baktérií, extrakt zo suchej repy, šípky, kvety tansy. Prispieva k zlepšovaniu práce žlčového systému.

Fitosorbovit je sorbent, ktorý podporuje normálnu funkciu čriev, má obklopujúci a mierny antiseptický účinok na gastrointestinálny trakt, podporuje regeneráciu tkanív a korekciu dysbiózy.

Fitosorbovit priaznivo ovplyvňuje metabolizmus lipidov a sacharidov, pomáha žnižovať obsah cholesterolu a lipoproteínov s nízkou hustotou v krvnom sére. 

Fitosorbovit má komplexné výhody v tom, že má vysokú sorpčnú kapacitu aj pri použití v malých dávkach, pomáha obnovovať rovnováhu črevnej mikroflóry a tiež pomáha zlepšovať prácu žlčového systému. 

Mikrokryštalická celulóza (MCC) je zdrojom vlákniny, látky stimulujúcej činnosť gastrointestinálneho traktu.  MCC je živnou pôdou pre prospešnú črevnú mikroflóru, ktorá pomáha zvyšovať jej množstvo a zlepšovať funkčný stav čreva.

Polysorbovit je enterosorbent na báze špeciálne upraveného, ​​nízkoesterifikovaného a vysoko kvalitného citrusového pektínu. V žalúdku vytvára polysorbovit hustý gél, ktorý obklopuje žalúdočnú stenu a vďaka svojej vysokej schopnosti zadržiavať vodu napučiava. Vytvorený hustý gélový film chráni stenu žalúdka. 

Lyofilizovaná repa obsahuje vlákninu, cukry, minerálne soli, vitamíny skupiny B, betaín, pektínové látky. Repné vlákno zvyšuje črevnú pohyblivosť, stimuluje vylučovanie tráviacich štiav a žlče. 

Kvety tansy majú potenciálne tonizujúce účinky na svaly gastrointestinálneho traktu a zvyšujú jeho vylučovanie a znižuje obsah hlienu v žlči.

Šípky sa odporúčajú na zvýšenie obranyschopnosti tela, pôsobia vitamínovo, protizápalovo, močopudne, hemostaticky. Vďaka prítomnosti organických kyselín a pektínov šípky pôsobia ako mierne preháňadlo.

Komplex laktobacilov predstavujú baktérie mliečneho kvasenia Lactobacillus plantarum kmeň 8P-A3, podporujú lokálnu imunitu, produkujú interferón, kyselinu listovú, biotín, vitamín K. Lactobacillus plantarum sa pestuje na bezmliečnych médiách: neobsahujú laktózu a mliečne bielkoviny, sú bezpečné pre ľudí s citlivosťou na mlieko a mliečne výrobky.

Zloženie: Polysorbovit, Lyofilizovaný koreň z repy (Beta vulgaris), Výťažok z kvetov vratiča obyčajného (Tanacetum vulgare), Výťažok z plodov ruže májovej (Rosa majalis), Výťažok z listov senovky gréckej (Trigonella foenum-graecum), Laktobacily (Lactobacillus plantarum)

Odporúčaná denná dávka:  2-3 tablety – 3 až 4 x denne s jedlom, zapite dostatočným množstvom vody, užívajte 2-3 týždne

Účinné látky v 12 tabletách: 
Polysorbovit - 2000,4 mg
Lyofilizovaný koreň z repy - 800 mg
Výťažok z kvetov vratiča obyčajného - 300 mg
Výťažok z plodov ruže májovej - 200 mg
Výťažok z listov senovky gréckej - 200 mg
Laktobacily (Lactobacillus plantarum)100 mg / 1×105 CFU/g

Skladovanie: mimo dosahu malých detí, na suchom mieste do 25°C a chráňte pred priamym slnečným žiarením.

Upozornenie: Tento výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada pestrej stravy a nie je určený pre deti. Doporučená denná dávka sa nesmie presiahnuť. O užívaní v priebehu tehotenstva a dojčenia sa poraďte so svojím lekárom. Tento produkt nie je určený ako prevencia alebo liek na niektoré ochorenia. Možné pozitívne ale aj nežiadúce účinky doplnku výživy treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!

Krajina pôvodu: Rusko 

NARIADENIE EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) č. 1924/2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach zakazuje označovať na výrobkoch a miestach, ktoré výrobky predávajú (e-shop), zdravotné účinky produktu.

Recenzie (0)

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
Overenie, že nie ste robot

Súvisiace produkty

Sorbiotik - 250g

16,00€ Bez DPH: 13,33€

Produkt sa nachádza v týchto kategóriách

Vláknina, probiotikáKapsuly a tablety

 Sme na trhu
už od roku 2004

 Doprava zdarma
nad 50€ v SR cez GLS

 Overené zákazníkmi
certifikát od Heureka.sk

 Bezpečný obchod
SSL certifikát