Generátor na výrobu molekulárneho vodíka - hydrogen water bottle

250,00€ Bez DPH: 208,33€

Popis

Generátor na výrobu molekulárneho vodíka - hydrogen water bottle

Naše tela sú skvelé biomechanické „stroje“, ktoré majú genetické predpoklady  fungovať v priemere do 120 rokov. Prečo sa predsa nedožívame tohto veku? Prečo starneme?  Prečo sme chorí? Jednou z hlavnou príčin je údajne „ oxidačný stres“ . Hlavným zdrojom oxidačného stresu je nerovnováha medzi tvorbou voľných kyslíkových radikálov, ktoré vznikajú ako vedľajší produkt okysličovania a látkovej premeny a antioxidačnou kapacitou organizmu.

Úloha vodíka

 • Odstraňovať voľné radikály a oddialiť starnutie . Aktívny kyslík spôsobuje napr. vznik tmavých škvŕn a vrások a vodík je najlepším antioxidantom .
 • Podporovať metabolizmus  a detoxikáciu. Cvičenie zamerané na zoštíhlenie obvykle vyvolá nerovnováhu vegetatívneho nervstva, ale vodík dokáže zaktivovať ťažké  bunky, čím dôjde k zlepšeniu krvného prietoku mozgom a celkového krvného obehu, črevá zostávajú priechodné a zlepšuje sa detoxikácia.
 • Zlepšovať krvný obeh a schopnosť krvi prenášať kyslík. Intenzívne cvičenie stimuluje sekréciu rastového hormónu i škodlivého aktívneho kyslíka. Prísun vodíkovej vody spôsobí rýchlu neutralizáciu aktívneho kyslíka, pomáha udržovať vodnú rovnováhu a aktivovať svalstvo.
 • Meniť vnútorné prostredie ľudského tela a mierniť únavu. Nadmerná konzumácia kyslej stravy vedie človeka k abnormálnej fermetácii v črevnom trakte, v dôsledku čoho vzniká veľké množstvo voľných radikálov a toxínov. Vodíková voda dokáže nielen eliminovať škodlivé voľné radikály a toxíny, ale dokáže i obnovovať energiu mladosti vo vnútornom prostredí ľudského tela.
 • Znižovať mieru chorobnosti v oblasti kardio – cerebrovaskulárnych  chorôb a rakoviny. Vodíková voda dokáže nielen eliminovať škodlivé voľné radikály a toxíny, ale dokáže i obnovovať energiu  mladosti vo vnútornom prostredí ľudského tela.

Molekulárny vodík

 • je najsilnejší antioxidant bez vedľajších  účinkov - molekulárny vodík ako najmenšia molekula vo vesmíre môže preniknúť hlboko do buniek, kde sa iné antioxidanty nedostanú. Dokáže prenikať až do mitochondrií, aby eliminoval voľné radikály priamo u ich zdroja a ako najmenšia molekula ľahko preniká krvnou mozgovou bariérou, aby sa eliminovali voľné radikály v mozgu.
 • je 863 krát účinnejší než koenzým Q10, 290 krát účinnejší ako katechíny, 221 krát účinnejší než polyfenoly a 176 krát účinnejší než vitamín C
 • selektívne likviduje iba škodlivé voľné radikály.
 • ak je naviazaný na nosič - vodu, po vypití cirkuluje ľudským telom. Vodík v tejto forme neutralizuje voľné radikály v tele a dochádza tak k elemininácii väčšiny toxínov, ktoré z tela odchádzajú v podobe moču, zatiaľ obnova zdravých buniek prebieha normálne.

Viac informácií o liečivých účinkoch vodíka

Akútny oxidačný stres spôsobuje  vážne poškodenie tkanív a ak sa stane trvalým, je jednou z najhlavnejších príčin mnohých častých civilizačných ochorení, rakoviny i zrýchleného procesu starnutia.  Vo vývoji účinných  antioxidantov nevykazujúcich vedľajšie účinky bol cez všetky snahy výrobcov dosiahnutý len nevýrazný výsledok. Skvelá správa prišla v roku 2007 z Japonska : Japonskí výskumníci zistili, že veľký potenciál ako účinný antioxidant pre liečebné  použitie má tzv. molekulárny vodík ( Ohsawa et. al. Nat. Med 12/2007/688-69). Od tej doby sa objavilo mnoho spôsobov ako sa tzv. molekulárny vodík môže dostať do tela. napr. vdychovaním, pitím ,kúpeľmi, injekciami. Vodík má pre terapeutické a preventívne aplikácie  mnoho výhod. Vykazuje nielen účinnosť proti oxidačnému stresu, ale i rozličné protizápalové a protialergické efekty.  

Klinické pokusy ukazujú, že aplikácia  molekulárneho vodíka znižuje výskyt mitochondriálnych porúch.  

Oxidáciu môžeme pozorovať pri každodenných javoch ( šupka chráni jablko pred oxidáciou a jablko vyzerá čerstvé, pokiaľ sa však šupka poruší, bunky jablka sa dostanú do styku so vzduchom a kyslíkové molekuly ich začínajú poškodzovať, jablko začína hnednúť podobne ako sa vytvára hrdza na kovoch.) Oxidácia vzniká tiež v našom tele.

Všeobecne sa predpokladá, že za vznik oxidačného stresu sú zodpovedné reaktívne formy kyslíka (ROS, Reactive oxygen species). Tieto látky sú produktom bunkového metabolizmu v každom živom organizme, ktorý získava energiu oxidáciou. Zemská atmosféra sa skladá z približne 21% kyslíka, ktorý má schopnosť byť priateľom i nepriateľom. Všetky živé tvory ho potrebujú k dýchaniu a preto je kyslík neoddeliteľnou súčasťou života na Zemi. ALE !!! 2-5% všetkého kyslíka, ktorý dýchame sa zmení na voľné radikály. Voľné radikály sú molekuly, ktorým chýbajú elektróny a berú ju z čohokoľvek okolo seba vrátane DNA, bunkových membrán, tukov a bielkovín . Voľné radikály spôsobujú oxidáciu, ktorá je známa ako oxidatívny stres. Oxidatívny stres ( OxS) odpovedá oxidatívnym procesom v bunkách ( starnutie). Stres a patologické stavy ( choroby) vyprovokujú produkciu voľných radikálov, ktoré sú príčinou oxidatívnych pochodov v bunkách. Jedná sa o kaskádový proces, keď  je dôsledok ďalšou príčinou. Je to ako jed v organizme, ktorý spôsobuje postupnú smrť buniek. Pre svoju obranu potrebuje organizmus látky, ktoré sa nazývajú  antioxidanty. Tie sú v tele vytvárané, alebo sú dodávané potravou, napr. vitamínmi. Rozvinutý oxidatívny stres má za dôsledok vyššiu citlivosť na choroby, zníženie imunity, zníženie výkonu a v najhoršom prípade i smrť.

Oxidačný stres sa dáva do súvislosti so vznikom veľkého počtu chorôb. Spôsobuje tiež možné zúženie ciev, zápaly, artritídu, choroby pľúc, srdca, ľadvín, dnu, cukrovku, starnutie pokožky, Alzheimerovu a Pakinsonovu chorobu, ale i rakovinu a predovšetkým predčasné starnutie organizmu.

Neustále odstraňovanie najnebezpečnejších radikálov z ľudského tela je zásadné pre udržanie optimálneho ľudského zdravia a kvality života. Molekulárny vodík produkuje negatívny oxidačno – redukčný potenciál v tele., vďaka  ktorému sa zvyšuje schopnosť organizmu bojovať s voľnými radikálmi a oxidačným stresom. Molekule vodíka aktivujú gén zodpovedný za tvorbu antioxidačných enzýmov ( kataláza, glutathionperoxidáza), ktoré eliminujú obrovské množstvo všetkých voľných radikálov. Práve tento proces je považovaný za  n ajsilnejšiu ochranu proti oxidačnému stresu.

Fľaša na výrobu molekulárneho vodíka by mala byť používaná iba na jeho výrobu. Teda najprv naplňte fľašu vodou, stlačte tlačidlo a po rozbehnutí elektrolýzy, ktorý je od 3-7 minút vodu ihneď spotrebovať alebo preliať do  hrnčeka alebo inej fľašky a do 20 minút spotrebovať. ORP sa totiž behom niekoľkých hodín dostáva opäť do kladných hodnôt, vodu s molekulárnym vodíkom, teda nedá sa skladovať. Ideálny pitný režim vody s molekulárnym vodíkom je 6-7 dávok denne (0,3 l) ku ktorým je ale nutné sa postupne dopracovať. Začínajte vždy maximálne z dvoma pohármi vody s molekulárnym vodíkom, jednu ráno a jednu večer. Postupne zvyšujte na 3, 4 až sa dostanete na 6 až 7 pohárov denne. Napríklad začnete ráno o 8 hodine a vždy po 2 hodinách si pripravte čerstvú.

Podľa niekoľkých čerstvých  vedeckých štúdií môže mať molekulárny vodík pozitívny vplyv na tieto zdravotné problémy:

 • diabetes mellitus 2. typu
 • Alzheimerova choroba, Parkinsonova choroba
 • poškodenia buniek a zápaly
 • nespavosť
 • zápaly pankreasu
 • zápaly čriev a pečene
 • ateroskleróza
 • zápaly kĺbov
 • metabolický syndróm
 • prekyslenie organizmu
 • obezita
 • posilnenie imunity
 • regulácia krvného tlaku (vysokého aj nízkeho)
 • ischemická choroba srdca
 • infarkt myokardu, mozgová mŕtvica
 • glaukóm
 • nedoslýchavosť
 • bolesť zubov
 • onkologické choroby
 • autoimunitné ochorenia (alergie, roztrúsená skleróza)
 • ochrana obličiek pri zápaloch, po transplantácii, pri chemoterapii
 • urýchľuje regeneráciu organizmu
 • urýchľuje odbúravanie kyseliny mliečnej zo svalov po fyzickej námahe
 • podporuje a zvyšuje účinnosť ostatných antioxidantov v tele


Metódy  využitia molekulárneho vodíka : Je možné ho piť rozpustený vo vode ( vodíková voda), inhalovať, kúpať sa vo vodíkovej vode, prijímať vodík intravenóznou injekciou rozpustený vo fyziologickom roztoku, je možné tento roztok kvapkať do očí . Pitná voda obsahujúca molekulárny vodík je najpraktickejším a najefektívnejším spôsobom, ako odstrániť voľné radikály a oxidačný stres.

Najdôležitejšou a najlepšie merateľnou hodnotou u vody s molekulárnym vodíkom je tzv. ORP ( Oxidačno Redukčný Potenciál , jednotka mV), ktorú má bežná pitná voda takmer vždy v plusových hodnotách. To je podľa niektorých vedcov hlavným nedostatkom pitnej vody. Zle preniká tam, kde má čistiť a detoxikovať. Je pritom vedecky preukázané, že pre ľudský organizmus je vhodnejšia alkalická voda so zápornou hodnotou ORP. Uvoľnenie vodíka do vody pomocou elektrolýzy v prenosných fľaškách či chemickej reakcie v prípade tabliet  dôjde k výraznému posunu ORP upravovanej vody do záporných hodnôt. Tým je potom daná podľa vyššie uvedených odborníkov lepšia vstrebateľnosť a využiteľnosť vody celým telom.

Molekulárny vodík zaujíma v súčasnej dobe prvé miesto na poli vedeckého , ale taktiež lekárskeho výskumu v oblasti zdravia. Existuje veľké množstvo vedeckých štúdií , v ktorých sa celé tímy vedcov zaoberajúci sa mechanizmom oxidačného stresu a s ním súvisiace chronické degeneratívne ochorenia vrátane zrýchleného starnutia, rovnako ako choroby súvisiace  s acidobázickou rovnováhou. Molekulárny vodík je malý vedecký zázrak. Vodík môže mať obrovský dopad ako nový a inovatívny terapeutický nástroj tam, kde moderná medicína nevie dobre pomôcť pri závažných zdravotných problémoch. ( Huang et. al, 2010). Jedná sa hlavne o tie problémy, ktoré spadajú do klasifikácie tzv. chronických.

Od roku 2007 bolo prevedených  mnoho výskumov, ktoré potvrdili pozitívne účinky molekulárneho vodíka pri ochoreniach  spôsobených oxidačným stresom spojených so zápalmi a s chorobnými procesmi bunkového metabolizmu. Molekulárny vodík radikálne zlepšuje kvalitu života chorobných stavov spojených s liečebnými terapiami ( chemoterapia, rádioterapia atď. ) Bolo prevedených  mnoho výskumných štúdií, ktoré ukazujú všestrannosť a účinnosť molekulárneho vodíka ako účinnú liečebnú metódu pre mnohé choroby. Vodík H2 bol preukázaný tiež ako účinný nástroj pre športovcov v oblasti výkonnosti a tiež v zotavovaní.

Časť jednej štúdie o zlepšovaní kvality života pacientov s rakovinou pri rádioterapii ( skrátené ): Pacienti s rakovinou, ktorí dostávajú rádioterapiu, často zaznamenávajú únavu, zhoršenú kvalitu života. Mnoho vedľajších účinkov rádioterapie je spojených  so zvýšeným oxidačným stresom a zápalom spôsobených generáciou reaktívnych druhov kyslíka behom rádioterapie. Vodík môže byť podávaný ako liečebný lekársky plyn, má antioxidačné  vlastnosti a znižuje zápaly v tkanivách. Táto štúdia skúmala, či liečba vodíkom vo forme vody doplnenej vodíkom zlepšila QOL u pacientov užívajúcich rádioterapiu. Bola prevedená placebom kontrolovaná štúdia s cieľom zhodnotiť účinky vody bohatej na vodík na 49pacientoch, ktorí dostávali rádioterapiu na liečbu malingnych nádorov pečene. Voda bohatá na vodík bola vyrobená elektrolýzou pitnej vody kórejskou verziou prístroja. Európske štandardy pre výskum a liečbu rakoviny QLQ –C 30 bolo použité k vyhodnoteniu globálneho  zdravotného stavu a QOL. Bola hodnotená koncentrácia derivátov reaktívnych oxidačných metabolitov a biologického antioxidačného účinku v periférnej krvi . Výsledky : spotreba vody bohatej na vodík po dobu 6 týždňov znižuje reaktívne metabolity kyslíka v krvi a udržuje potenciál oxidácie krvi. Hodnoty QOL behom rádioterapie boli významne zlepšené u pacientov liečených vodou bohatou na vodík v porovnaní s pacientmi liečenými placebo vodou. (Účinky pitia vody bohatej na vodík na kvalitu života pacientov liečených rádioterapiou na nádory pečene. Med Gas Res 2011,1:11.Kang KM, Kang YN, Choi IB, Gu, Y, Kawamura T,Toyoda Y a kolektív)

Súčastou balenia je USB nabíjačka.

Recenzia časopisu Nova Regena - Testovanie Generátorov Molekulárneho Vodíka:

"Fľaša je dobre spracovaná, potravinárky plast, displej s niekoľkými funkciami, dobíjanie jack-USB. Fľaša je vďaka potravinárskemu plastu ľahká. Dosiahnutá koncentrácia po jednom cykle -245mV. Spúšťacie tlačidlo  na zadnej strane, začiatkom robí trošku problém, no pracuje spoľahlivo. Táto fľaška v našom teste zvíťazila a to praktickosťou, tiež množstvom molekulárneho vodíka , ktorý produkuje a taktiež skvelou cenou. Skúšali sme sýtiť i rôzne druhy vody- balenou pitnou vodou, z kohútika a 3 druhmi minerálkami.  Pri jednom výrobnom cykle dosiahlo ORP až do -245mV oproti pôvodnému +120 ORP však môžete u všetkých fľašiach dostať do vyšších záporných hodnôt opakovaním cyklu."

Recenzie (0)

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
Overenie, že nie ste robot

Súvisiace produkty

Generátor ClO2

950,00€ Bez DPH: 791,67€

H2 Forte - Molekulárny vodík - 120 t ..

34,65€ Bez DPH: 28,88€

Produkt sa nachádza v týchto kategóriách

Prístroje a zariadeniaFiltre vody

 Sme na trhu
už od roku 2004

 Doprava zdarma
nad 50€ v SR cez GLS

 Overené zákazníkmi
certifikát od Heureka.sk

 Bezpečný obchod
SSL certifikát