Biomilk Colon - probiotikum Lactobacillus bulgaricus - 250g

50,00€ Bez DPH: 41,67€

Popis

Biomilk Colon - probiotikum Lactobacillus bulgaricus - 250g

Probiotiká sú živé mikroorganizmy. Probiotiká napomáhajú dobrému zdravotnému stavu a je veľmi dobré ich užívať aj v obdobiach, kedy netrpíme žiadnymi zdravotnými ťažkosťami či ochoreniami. Probiotiká by sa mali užívať v prípadoch, kedy rôzne faktory ovplyvňujúce náš život spôsobujú nadmerné množenie škodlivých mikróbov v našom tele. Takýmito faktormi môže byť napríklad užívanie antibiotík, vírusové či bakteriálne infekcie, prejedanie sa, ale taktiež vysoké psychické a fyzické vypätie.

Bulharské rastlinné probiotikum Daflorn Biomilk Colon je nízko laktózová funkčná potravina, vyrobená mliečno kyslou fermentáciou z ekologicky čistého kravského mlieka. Vyrába sa fermentáciou, kedy dve probiotické baktérie Lactobacillus bulgaricus a Streptococus thermophilus, ktoré v prírode žijú oddelene, začínajú kooperovať. Pri prechode gastrointestinálnym systémom sa vzájomne podporujú a dochádza k ich sekundárnej reprodukcii a napomáhajú množeniu živočíšnych lactobacilov nachádzajúcich sa v črevách. Najmä reprodukcii buniek Lactobacillus Acidophilus, ktorý sa veľmi ťažko rozmnožuje samostatne, jeho bunky ľahko odumierajú a nedosahujú tak množstvo potrebné pre človeka. Týmto spôsobom sa v črevách dosahujú potrebné množstvá vhodných baktérií, ktoré zabraňujú rastu a šíreniu škodlivých mikróbov. 

Bulharské rastlinné probiotikum Biomilk Colon je vyrobený ako super koncentrát originálneho bulharského jogurtu vo forme prášku, ktorý vzniká ich sušením, tzv. lyofilizáciou pri teplote -50 C° z ekologicky čistého kravského mlieka, kde sa počas fermentácie probiotické baktérie obalia obalom z aminokyselín a uhľohydrátov, ktoré umožňujú miliardám živých a latentných buniek Lactobacillus bulgaricus prežiť pri izbovej teplote 18 – 24 °C a sú pripravené k maximálnej absorpcii v ľudskom organizme po ich užití a prechode žalúdočno-črevným traktom.Tento spôsob výroby je chránený medzinárodným patentom.

Biomilk Colon viete použiť aj v prípade vaginálnych problémov za použitia klystirovacej súpravy. Pri výplachoch vagíny sa 1/2 odmerky rozpustí vo vlažnej vode a a výplach sa vykoná 2x denne. Prípadne po hydrokolonoterapii viete použiť 1 odmerku rozpustenú vo vlažnej vode na dodatočnú pomoc hrubému črevu po procedúre.

Zloženie: Cystín, Isoleucín, Leucín, Metionín, Fenylalanín, Treonín, Tryptofán, Tyrozín,Valín, Alanín, Arginín, Kyselina asparágová, Kyselina glutámová, Glycín, Histidín, Hydr.Prolín, Prolín, Serín, vitamín B2 (Riboflavín) vitamín C (L askorban sodný), vitamín B1 (Tiamínhydrochlorid), vitamín D3 (Cholekalciferol), Beta-karotén, vitamín A (Retinol), draslík (glukónan draselný), vápnik (mliečnan vápenatý), fosfor (glycerofosforečnan vápenatý), železo (mliečnan železnatý), viac ako 10 miliárd živých and latentných CFU Lactobacillus Bulgaricus DWT1, Lactobacillus Helveticus DWT2, Streptococcus thermophilus DWT 4,5

Odporúčaná denná dávka: 1 až 3 odmerky (3-15g) denne priamo perorálne, alebo rozmiešané vo vode, čaji, káve alebo inej tekutine do teploty 45˚C
V prípade Ulceróznej kolitídy a Crohnovej choroby sa doporučuje užiť 1 odmerku každé 2 hodiny

Účinné látky v 15g: 
Vitamíny: vitamín B2(Riboflavín) - 0,327μg, vitamín C (L askorban sodný) - 0,3 μg,  vitamín B1 (Tiamínhydrochlorid) - 0,051 μg, vitamín D (Cholekalciferol)- 0,15 μg, Beta-karotén - 0,0345 μg, vitamín A ( Retinol )- 0,0015 μg
Minerály: Draslík (glukónan draselný) - 225mg, Vápnik (mliečnan vápenatý) - 193,5 mg, Fosfor (glycerofosforečnan vápenatý) - 153 mg,  Železo (mliečnan železnatý) - 0,12mg

Skladovanie: mimo dosahu detí, na suchom a tmavom mieste pri teplote do 20°C aj po otvorení

Upozornenie: Môže sa užívať spolu s medikamentóznou liečbou neobmedzený čas a bez prestávok. Tento produkt je iba doplnkom zdravej výživy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Výrobok nie je určený k použitiu ako náhrada pestrej stravy. Odporúčaná denná dávka výživového doplnku nesmie presiahnuť 4 odmerky denne. Výživový doplnok je určený pre dospelých a deti od 3 rokov.

Krajina pôvodu: Bulharsko

Vlastnosti

Nutričné hodnoty v 100g
Laktóza [g]

NARIADENIE EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) č. 1924/2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach zakazuje označovať na výrobkoch a miestach, ktoré výrobky predávajú (e-shop), zdravotné účinky produktu.

Recenzie (0)

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
Overenie, že nie ste robot

Produkt sa nachádza v týchto kategóriách

Vláknina, probiotikáPodpora imunity

 Sme na trhu
už od roku 2004

 Doprava zdarma
nad 50€ v SR cez GLS

 Overené zákazníkmi
certifikát od Heureka.sk

 Bezpečný obchod
SSL certifikát