Baobab prášok - 100g

5,90€ 7,50€ Bez DPH: 4,92€

Popis

Baobab prášok - 100g

Končiaca záruka 31.12.2018 !

Tento produkt je získavaný zo suchej dužiny plodu stromu Baobab (Adansonia digitata), ktorý je symbolom afrického Sahelu. Produkt je 100% prírodný a pochádza z ekologicky nezaťaženej oblasti.

Strom Baobabu je symbolom Afriky. Vyskytuje sa v pásme Sahelu, na Madagaskare, na juhu Afriky a v Austrálii. Niektoré stromy baobabu majú kmeň o priemere 7 m i viac. Strom vo svojom kmeni dokáže zadržať veľké množstvo vody. Vek starších stromov na niektorých miestach je odhadovaný na 1 000 rokov a možno aj viac.

Domorodé obyvateľstvo si tieto stromy cení až tak vysoko, že sa dá povedať, že sú pre nich posvätné a chránia si ich. Dužina plodov týchto stromov je významným zdrojom vitamínov a to hlavne vitamínu C, minerálnych látok, ako vápnik a draslík a tiež významných aminokyselín. Domorodý obyvatelia používajú dužinu plodu hlavne pre výživové účely (ako ovocie) a tiež v súvislosti s vysokým obsahom kyseliny acetylsalicylovej počas liečby vysokých teplôt, zápalových a vírusových ochorení. Plod baobabu má tiež unikátny obsah antioxidantov.

Ekologický prínos

Trh s plodom baobabu má i ekologický rozmer, nakoľko si ľudia v mieste výskytu týchto stromov lepšie uvedomujú ich hodnotu a snažia sa ich chrániť, pretože sú pre nich významným zdrojom príjmov a navyše pre domorodých obyvateľov sú i listy významným zdrojom potravy, nakoľko listy majú vysoký obsah škrobov, ktoré používajú na zahusťovanie omáčok a rôznych polievok.

Potravinová bezpečnosť

Nakoľko dužina plodu Baobabu je celý čas uzavretá v tvrdej šupke, hrubej cca 0,5 - 1 cm, ostáva až do úplného dozretia a vyschnutia  uzavretá prakticky v sterilnom a tmavom prostredí. 

Správne vyčistená a uskladnená dužina je ďalej dlhodobo skladovateľná a následne spracovateľná bez prípadných zmien kvality a chuti. Má mierne nasladlú citrónovú príchuť
a je vhodná do rôznych pokrmov, ako sladké pečivo, jogurty, müsli a ďalších potravín.

Zloženie: 100 % sušená dužina plodu Baobab

Odporúčaná denná dávka: 1 kávová lyžička (1 - 1,5 g) denne

Výživová hodnota na 100 g:

Energia: 1483 kJ / 349 kcal
Tuky: 0,13 g
Sacharidy: 74,9 g
  z toho cukry: 18,0 g
Bielkoviny: 3,4 g
Vláknina: 14,0 g

Recenzie (0)

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
Overenie, že nie ste stroj

 Sme na trhu
už od roku 2004

 Doprava zdarma
nad 50€ v SR cez GLS

 Overené zákazníkmi
certifikát od Heureka.sk

 Bezpečný obchod
SSL certifikát