ALA 500 - kyselina alfa-lipoová - 100 tab

9,95€ Bez DPH: 8,29€

Popis

ALA 500 - kyselina alfa-lipoová - 100 tab

Kyselina alfa lipoová je druh antioxidantu, ktorý sa prirodzene vytvára v tele, kde pomáha premieňať glukózu na energiu. No aj napriek tomu je potrebný dodatočný príjem stravou alebo doplnkami výživy. Najbohatšími zdrojmi kyseliny alfa-lipoovej sú  napr. červené mäso, špenát, či brokolica.

Na rozdiel od iných antioxidantov, ktoré sú rozpustné vo vode alebo v tukoch, kyselina lipoová je rozpustná vo vode aj v tuku. Táto vlastnosť umožňuje jej ľahkú absorpciu a prepravu cez bunkovú membránu. Teda je nápomocná nielen na povrchu buniek, ale aj vo vnútri, kde preberá väčšiu časť účinku.

Kyselina alfa lipoová je významný antioxidant, účinný proti rozvoju cukrovky. Znižuje a pomáha udržovať stálu hladinu cukru v krvi. Podporuje látkovú výmenu a zlepšuje citlivosť vzniknutú poškodením nervov.        

Zloženie: kyselina alfa-lipoová (ALA), objemové činidlo: mikrokryštalická celulóza; protihrudkujúca látka: stearán horečnatý rastlinného pôvodu.

Odporúčaná denná dávka: 1 kapsula zapitá dostatočným množstvom vody

Účinné látky v 1 tablete: kyselina alfa lipoová 500mg (referenčná výživová hodnota nie je definovaná).

Skladovanie: v suchu, mimo priameho slnečného žiarenia pri teplotách 4-25°C, nevystavujte mrazu a vlhkosti.

Upozornenie: Prípravok nie je vhodný pre osoby do 15 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Uchovávajte mimo dosahu malých detí. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie prekročiť.

Článok o kyseline lipoovej

Recenzie (0)

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
Overenie, že nie ste robot

Produkt sa nachádza v týchto kategóriách

Antioxidanty

 Sme na trhu
už od roku 2004

 Doprava zdarma
nad 50€ v SR cez GLS

 Overené zákazníkmi
certifikát od Heureka.sk

 Bezpečný obchod
SSL certifikát