Envital enzým - 250ml

21,90€ Bez DPH: 18,25€

Popis

Envital enzým - 250ml

ENVITAL je jedinečný, komplexný enzymatický roztok  v tekutej forme, obsahujúci len rastlinné extrakty a mikroorganizmy v aktívnej forme.

Envital je 100%-ná zmes prírodných látok s obsahom užitočných mikroorganizmov, ktoré produkujú enzýmy. Mierne zásadotvorná tekutina obsahuje množstvo antioxidantov, bioaktívnych látok a enzýmov. Vďaka charakteristickým fyzikálno-chemickým vlastnostiam Envitalu je ich ľudský organizmus schopný vstrebať a využívať vo zvýšenej miere.

Enzýmy sú životne dôležité látky bielkovinovej povahy, ktoré si ľudský organizmus  vytvára sám. K tomu je dôležité optimálne trávenie, dobrá skladba stravy, životný štýl a ďalšie podmienky. Môžu však nastať situácie, ako  napr. nedostatok vhodnej stravy alebo oslabený organizmus kedy potrebujeme podporiť trávenie. Zhoršené trávenie môže byť príčinou začarovaného kruhu.. Aby sa oslabený organizmus dostal do lepšieho stavu musí efektívne prijímať látky z potravy, a aby tieto látky bez problémov absorboval  je potrebné podporiť trávenie. Enzýmy, ktoré Envital obsahuje, môžu pomôcť práve v takejto situácii. Nezabúdajte však na pestrú a vyváženú stravu.

Enzýmy sú látky bielkovinovej povahy, ktoré sa zúčastňujú biochemických reakcií, ale samé po ukončení reakcií ostávajú nezmenené.

Sú to kľúčové látky pre zaistenie metabolizmu organizmu na všetkých úrovniach - orgánov, tkanív aj buniek. Pre ich správnu činnosť sú sčasti potrebné vitamíny a minerálne látky, hoci sa aj samé zúčastňujú na metabolizme týchto látok v organizme. Najznámejšie tráviace enzýmy sú napr. pepsín (pre bielkoviny) , amyláza (pre sacharidy), lipáza (pre tuky).

Jednou z dôležitých funkcií enzýmov v tele je ich účasť pri trávení. Dochádza k tomu, že enzýmy štiepia sacharidy, tuky a  bielkoviny na jednoduchšie časti, ktoré sú ďalej využité k stavbe tela či ako zdroj energie. Štiepenie živín  z potravy sa začína v našich ústach a proces potom pokračuje v tráviacom ústrojenstve.

Tento enzymatický roztok vôbec nie je vhodné kombinovať spolu s horúcimi jedlami a nápojmi (aby sa neoslabil účinok Envitalu). Nie je ani vhodné aby roztok prišiel do styku s kovom a chlórovanou vodou. Počas užívania samozrejme zvýšiť príjem tekutín!

Zloženie: voda 63% (obsahuje 1% účinných mikroorganizmov - aspergillus oryzae, aspergillus melleus), rýžové otruby 12%, celozrnná ryža nelúpaná 10%, papája 8%, morské riasy 5% (spirulina alga, riasa kombu), aloe vera 1%, zelený čaj 1%  

Odporúčané dávkovanie: 
Preventívne užívanie: 8 ml (1 polievkovú lyžicu) Envitalu 2 x denne – ráno a večer – pred jedlom, zapiť väčším množstvom tekutiny.
Ako podpora pri tráviacich ťažkostiach (konzultujte s lekárom):2 – 3 x denne 10 – 20 ml.
Užívanie počas dňa: do 1 l vody zamiešať 1 alebo 2 polievkové lyžice Envitalu a popíjať po hltoch medzi jedlami.,  najneskôr do 1 hodiny po jedle.

Skladovanie: mimo dosahu detí, v suchu pri izbovej teplote 15 až 20°C (nie v chladničke), chráňte pred priamym slnečným žiarením, po otvorení spotrebovať do 30 dní.

Upozornenie: Prípravok nesmú užívať osoby s ťažkými vrodenými alebo získanými poruchami zrážanlivosti krvi a s ochoreniami so sklonom ku krvácaniu! Prípravok nie je vhodný pre tehotné a dojčiace ženy. Podávanie deťom mladším ako 12 rokov alebo v prípade zdravotných problémov, konzultujte používanie Envitalu s  lekárom. Výživové doplnky sa nesmú používať ako náhrada rozmanitej stravy. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť! Tvorba zákalu a usadeniny neznamená zníženie kvality prípravku

NARIADENIE EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) č. 1924/2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach zakazuje označovať na výrobkoch a miestach, ktoré výrobky predávajú (e-shop), zdravotné účinky produktu.

Recenzie (0)

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
Overenie, že nie ste robot

Súvisiace produkty

Multi enzýmový komplex - 90 kaps.

26,50€ Bez DPH: 22,08€

Opti 7 digest - 150 tbl

6,95€ Bez DPH: 5,79€

Produkt sa nachádza v týchto kategóriách

AntioxidantyBylinné extrakty a tinktúryPodpora imunity

 Sme na trhu
už od roku 2004

 Doprava zdarma
nad 50€ v SR cez GLS

 Overené zákazníkmi
certifikát od Heureka.sk

 Bezpečný obchod
SSL certifikát