Olej Olivový BIO - 250 ml - Latzimas, extra panenský

3,85€ Bez DPH: 3,21€
  • Kód produktu: Olej
  • Dostupnosť: Skladom

Popis

Olej Olivový BIO - 250 ml - Latzimas, extra panenský

Olivový olej Latzimas sa vyznačuje zlatožltou farbou a príjemnou vôňou čerstvých olív s jemným bylinným nádychom. Charakteristická je mierne horká ovocná chuť. Výborne sa hodí na všetky typy pokrmov - do šalátov, polievok, omáčok. Vhodný je tiež na varenie a tepelnú úpravu (extra panenský olivový olej by sa však nemal zahrievať nad teplotu 180°C).

Spoločnosť Latzimas je rodinný podnik s dlhoročnou tradícou vo výrobe olivového oleja na najväčšom gréckom ostrove - Kréte, známej práve vďaka tradícii pestovania olív a produkcii vysoko kvalitného oleja. Miestny olej je výsledkom vynikajúcich klimatických podmienok a tisícročných skúseností. Na jeho výrobu sú vyberané najkvalitnejšie plody vlastnej produkcie, ktoré sa následne spracovávajú extrakciou za studena.

Extra panenské (extra virgin) oleje pochádzajú z prvého lisovania vykôstkovaných olív za studena, vďaka čomu si zachovávajú najviac účinných látok. Je to elita medzi olejmi. Na jeden liter extra panenského oleja sa spotrebuje približne 5 kg olív. Je možné ho použiť aj do teplej kuchyne, čím sa však znižujú prospešné bioaktívne látky. Intenzívna olivová vôňa a chuť vynikne najmä v šalátoch, preto sa odporúča najmä na použitie za studena.

Priemerné výživové hodnoty v 100 g výrobku: 

Energia: 3763 kJ/ 899 kcal
Bielkoviny: 0 g
Sacharidy: 0 g
Tuk: 100 g z toho:
nasýtené mastné kyseliny: 14 g
mononenasýtené mastné kyseliny: 80 g
polynenasýtené mastné kyseliny: 6 g
Cholesterol: 0 g
Vláknina: 0 g
Sodík: 0 g


Krajina pôvodu: Grécko
Skladovanie: na suchom mieste pri izbovej teplote. Chráňte pred priamym slnečným žiarením.

NARIADENIE EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) č. 1924/2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach zakazuje označovať na výrobkoch a miestach, ktoré výrobky predávajú (e-shop), zdravotné účinky produktu.

Preto od 01.07.2013 nie je možné poskytovať tieto informácie priamo pri produktoch.
Čo o tom píšu iní?

Recenzie (0)

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               
Základný kód overenia

Prosíme Vás vypnite si rozšírenie

AdBlock logo

alebo si pridajte našu stránku medzi dôveryhodné a znovu ju načítajte.

Na týchto stránkach pre Vás nepodsúvame žiadne reklamy, ale je možné že obsah nebude zobrazený tak ako sme ho pripravili. Nezobrazia sa Vám napríklad inštruktážne a porovnávacie videa alebo hodnotenia obchodu prevzaté od tretích strán.

Ďakujeme