Milí zákazníci,
v dňoch od 24.12.2019 - do 06.1.2020 bude naša prevádzka z dôvodu dovolenky ZATVORENÁ.
Vaše objednávky budeme priebežne vybavovať od 07.01.2020.

Objednávky s doručením do Vianoc, prijímame do 18.12.2019.
Ďakujeme za pochopenie.

GHÍ maslo BIO - Wolfberry - 400 ml

11,20€ Bez DPH: 9,33€

Popis

GHÍ maslo BIO - Wolfberry - 400 ml

Maslový tuk, ktorému sa dnes hovorí podľa indickej kuchyne ghí, nie je žiadnou novinkou ani v naších končinách. Naše babičky mu vraveli topené maslo alebo prepúšťané maslo. Oceňovali predovšetkým to, že vďaka absencii vody a bielkovín neoxiduje, takže v dobre uzavretej nádobe vydrží na chladnom a tmavom mieste aj niekoľko mesiacov.

Ghí je čistý tuk, ktorý sa pripravuje veľmi pomalým prepúšťaním masla. Pri tejto procedúre sa z masla odparuje voda a vzniká pena, v ktorej sú mliečne bielkoviny, cukry a ďalšie látky, ktoré obsahuje bežné maslo. Výsledným produktom je naozaj čistý tuk, ktorý má žltú farbu a lahodnú maslovú vôňu i chuť s mierne nasladnutým, orechovým podtónom.

Ghí sa síce vyrába z masla, ale vďaka spracovaniu sa v ňom nenachádza laktóza ani kazeín. Vďaka tejto vlastnosti si ho môžu, po porade s lekárom, dopriať aj ľudia, ktorí majú radi chuť masla, ale trpia alergiou na niektorú z mliečnych zložiek.

Ďalší z jeho neoceniteľných vlastností je veľmi vysoký bod zápalnosti, ktorý sa pohybuje okolo 240 ° C. Tejto schopnosti je dosiahnuté práve vďaka tomu, že pri prepúšťaní masla sú odstránené všetky jeho prímesi. Pri pečení alebo smažení tak nedochádza k prepaľovaniu látok obsiahnutých v tukoch s nižším bodom dymivosti a k ​​ich škodlivému uvoľňovania do potravín.

Wolfberry ghí je vyrábané z mlieka z českých BIO fariem, ktoré sa pri starostlivosti o svoju pôdu a kravičky obídu bez pesticídov, priemyselných hnojív, alebo iných chemikálií. Pri jeho výrobe sa nepoužívajú umelé dochucovadlá, farbivá ani arómy, takže zákazník dostane ghí naozaj v jeho prirodzenej farbe, chuti a vôni.

Ghí môže v závislosti na teplote meniť svoju konzistenciu, toto nie je na závadu, je to prirodzená vlasnosť produktu.

Celkovo ide o jeden z najzdravších tukov vôbec a jeho možnosti využitia sú prakticky neobmedzené (pečenie, varenie, vyprážanie, kdekoľvek v teplej aj studenej kuchyni, na priamu spotrebu alebo aj na priamú aplikácii na kožu ...).

Zloženie: prepúšťaný mliečny tuk 

Skladovanie: pri teplote do 20°C je možné ho uskladňovať aj mimo chladničku

Krajina pôvodu: Česká republika

Vlastnosti

Nutričné hodnoty v 100g
Energetická hodnota [kJ/kcal] 3700/883
Tuky [g] 99,9
z toho nasýtené mastné kyseliny [g] 67,4
Sacharidy [g] 0
z toho cukry [g] 0
Vláknina [g] 0
Bielkoviny [g] 0
Soľ [g] 0

Recenzie (0)

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
Overenie, že nie ste robot

Produkt sa nachádza v týchto kategoriách

Oleje a zdravé tukyPaleo

 Sme na trhu
už od roku 2004

 Doprava zdarma
nad 50€ v SR cez GLS

 Overené zákazníkmi
certifikát od Heureka.sk

 Bezpečný obchod
SSL certifikát