Olej Ľanový BIO - 250ml - Biotuscany

3,60€ Bez DPH: 3,00€

Popis

Olej Ľanový BIO - 250ml - Biotuscany

Ľanový olej je lisovaný za studena a vyrobený z ľanových semienok (Linum usitatissimum). Ľanový olej je bohatý na omega-3 mastné kyseliny, ktoré sú dôležité pre správne fungovanie ľudského organizmu. Nájdeme v ňom aj vzácne lignany a ľanový olej obsahuje až 100x viac lignanov než ktorýkoľvek rastlinný zdroj. Obsahuje betakarotén, lecitín, niacín, vitamíny skupiny B a minerály ako železo, zinok, vápnik, fosfor, sodík, draslík, horčík, mangán a meď.

Hlavnou výhodou ľanového oleja o výrobcu Biotuscany je, že jeho lisovanie prebieha vákuovo. To znamená, že počas lisovania ľanu neprichádza čerstvo vylisovaný ľanový olej vôbec do kontaktu so vzduchom. Do fliaš sa plní tak úplne čerstvý panenský olej, ktorý sa ešte nedostal vôbec do kontaktu so vzduchom a nehrozí riziko oxidácie. 

Ľanový olej je prirodzene mierne horký a nejde o závadu. Účinky a všetky zdravotné benefity ľanového oleja nie sú ovplvnené miernou horkosťou, olej nie je pokazený a ani stuchnutý. Ide o prirodzený proces ľanového oleja, kedy každým dňom od dňa lisovania dochádza k prirodzenému a postupnému horknutiu oleja.

Vyjadrenie výrobcu na otázku skladovania oleja v chladničke pred otvorením: 
"Ľanový olej je najcitlivejší olej spomedzi všetkých rastlinných olejov, pretože má tendenciu sa veľmi rýchlo pokaziť, ak nie je dobre balený (ale to je problém všetkých panenských olejov na rozdiel od rafinovaných). Na našich baleniach uvádzame, že produkt musí byť uskladnený na chladnom a suchom mieste mimo zdroja tepla. To postačuje na to, aby sme zaručili kvalitu produktu. Skladovanie v chladničke znižuje riziká zhoršenia kvality výrobku, ale náš výrobok je vždy čerstvý, lisovanie a balenie spĺňa vysoké požiadavky."

Z uvedeného vyplýva, že ak olej pred otvorením musí byť uskladnený v chladničke, tak výrobca priznáva, že lisovanie a balenie nespĺňa náležité požiadavky, pretože počas lisovania sa ľanový olej dostal do kontaktu so vzduchom a už začal proces oxidácie. To len svedčí o starom postupe lisovania, ktorý znehodnocuje olej. Chlad spomalí proces oxidácie, ale nezastaví.  
Naozaj kvalitné lisovanie a balenie nevyžaduje uskladnenie v chladničke pred otvorením.

Ľanový olej od spoločnosti Biotuscany je v najvyššej možnej kvalite aká je dostupná na trhu a neobsahuje žiadne stopy mikroorganizmov, plesní či kvasiniek, čo dokazuje aj tento negatívny výsledok testov na prítomnosť mikroorganizmov, plesní a kvasiniek 

Kompletný certifikát ľanového oleja - organoleptické vlastnosti, mikrobiologické vlastnosti, fyzikálno-chemické vlastnosti, GMO,...

Zloženie: 100% BIO panenský ľanový olej vákuovo lisovaný za studena

Odporúčaná denná dávka: 1 čajová lyžicka

Skladovanie: na chladnom a tmavom mieste, chrániť pred slnečným žiarením, po otvorení skladovať v chladničke

Upozornenie: Môže obsahovať stopy sójeorechov a sezamu.

Krajina pôvodu: poľnohosp. EU

Vlastnosti

Nutričné hodnoty v 100g
Energetická hodnota [kJ/kcal] 3389/824
Tuky [g] 91,6
z toho nasýtené mastné kyseliny [g] 11
Sacharidy [g] 0
z toho cukry [g] 0
Bielkoviny [g] 0
Soľ [g] 0

NARIADENIE EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) č. 1924/2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach zakazuje označovať na výrobkoch a miestach, ktoré výrobky predávajú (e-shop), zdravotné účinky produktu.

Recenzie (0)

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
Overenie, že nie ste robot

Súvisiace produkty

Olej Konopný BIO - 250 ml - Biotuscany

6,60€ Bez DPH: 5,50€

Produkt sa nachádza v týchto kategoriách

Oleje a zdravé tukyOleje