Myrha - prírodný éterický olej 100% - silica - 10ml

7,40€ Bez DPH: 6,17€
Štítky: Ťuli a Ťuli

Popis

Myrha - prírodný éterický olej 100% - silica - 10ml

Za krásnou vôňou prírodných silíc sa skrývajú terpény – prchavé organické zlúčeniny rastlinného pôvodu, ktoré v prírode slúžia na komunikáciu, rastliny nimi lákajú hmyz, odrádzajú škodcov ... a takým istým spôsobom pôsobia aj na nás. Vďaka procesu parnej destilácie sa tieto terpény podarilo izolovať z rastlín a vznikli tak čisté esenciálne oleje, ktoré majú široké využitie v medicíne, prírodnom liečiteľstve, kozmetike či drogérii. 

Táto Myrha od Ťuli a Ťuli je 100% éterickým olejom (silicou), ktorý je vysoko cenený pre svoje liečivé a duchovné schopnosti, pretože obsahuje veľké množstvo seskviterpénu. Esenciálny olej Myrha je bledožltá/jantárová olejovitá tekutina s teplou, sladkou, mierne korenistou vôňou. 

Názov Myrha je odvodený z arabského a hebrejského slova mur, čo znamená horký. Je to jedna z najstarších známych aromatických látok, ktorá sa spomína už vyše 4000 rokov. Egyptské ženy používali myrhu vo svojich prípravkoch na tvár (má mierne chladivý účinok na pokožku a tak bol obzvlášť užitočný v suchom podnebí). Olej z myrhy bol využívaný na redukciu vrások a zachovanie mladistvej pleti.

Myrha otepľuje a vysušuje a odporúča sa používať na problémy spojené s vlhkým prostredím.

Používa sa ako meditačná pomôcka a môže sa použiť na posilnenie základnej čakry, ako aj na vytvorenie mostu medzi nebom a zemou, ktorý spája všetky čakry. Používa sa čistý, ako jedna esencia alebo v kombinácii (so santalovým drevom a kadidlom). Myrha je výborná pomôcku pri meditácii alebo joge. Aplikujte na spánky alebo stred čela pre duchovné otvorenie. Zvlášť cenný pre ľudí, ktorí sa cítia emocionálne alebo duchovne uviaznutí a chcú sa vo svojom živote pohnúť vpred.

Použitie: 1-4 kvapky nakvapkajte do aromalampy alebo aromadifúzora, pri naparovaní použite 1 kvapku do hrnca s horúcou vodou, do kúpeľa a na masáž rozrieďte v jedlom oleji. 

Zloženie: Commiphora myrrha oil, Limonene, Benzyl salicylate

Skladovanie: mimo dosahu detí, na suchom a tmavom mieste

Upozornenie: Vonajšie použitie nie je vhodné pre tehotné ženy, dojčiace matky, deti do 5 rokov a osoby so zlým  zdravotným stavom. Je dôrazne odporúčané, aby sa počas tehotenstva nepoužíval. Zabráňte kontaktu s očami a sliznicami, v nezdriedenom stave aj s pokožkou. Produkt môže vyvolávať alergickú reakciu pri kontakte s pokožkou. Škodlivý pre vodné organizmy, môže spôsobiť dlhodobé nepriaznivé účinky. Tieto informácie sú informačného charakteru. Vprípade ťažkosti vyhľadajte ihneď lekársku pomoc. 

Krajina pôvodu: Egypt

NARIADENIE EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) č. 1924/2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach zakazuje označovať na výrobkoch a miestach, ktoré výrobky predávajú (e-shop), zdravotné účinky produktu.

Recenzie (0)

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
Overenie, že nie ste robot

Súvisiace produkty

Produkt sa nachádza v týchto kategóriách

Éterické a vonné oleje

 Sme na trhu
už od roku 2004

 Doprava zdarma
nad 50€ v SR cez GLS

 Overené zákazníkmi
certifikát od Heureka.sk

 Bezpečný obchod
SSL certifikát