Vitamín C lipozomálny s vápnikom, Adelle Davis - 200 ml

16,00€ Bez DPH: 13,33€
  • Dostupnosť: Skladom
Štítky: vitamín C

Popis

Vitamín C lipozomálny s vápnikom, Adelle Davis - 200 ml

Vitamín C je látka, bez ktorej naše telo nedokáže normálne fungovať, a nedokáže si ho samo vytvoriť. Zdrojom vitamínu C sú potraviny alebo výživové doplnky. Najväčším nedostatkom klasických foriem vitamínu C je, že sa prevažná časť vitamínu C znehodnotí už v tráviacom trakte a na miesto určenia v našom tele sa dostane iba zlomok množstva uvedeného na obale výživového doplnku.

Lipozmálny vitamín C má na rozdiel od klasických foriem až 6 krát vyššiu vstrebateľnosť v porovnaní s inými formami vitamínu C. Je to dané tým, že tekutý vitamín C je obalený fosfolipidovými nanobublinkami tzv. lipozómami. Lipozomálny obal chráni vitamín C pred degradáciou, umožňuje rýchlejšie a účinnejšie vstrebávanie, ako aj lepší prestup dovnútra buniek. 

Askorbát vápenatý je jedna z mnohých foriem vitamínu C. Oproti askorbátu sodnému však obsahuje aj vápnik a neobsahuje žiadny sodík. Jeho výhodou oproti najrozširenejšej verzii vitamínu C - kyseline l-askorbovej, je ten fakt, že táto forma je nekyslá a teda nemá rovnakú dráždivosť ako kyselina L-askorbová. Zásaditosť tejto formy vitamínu C ju robí veľmi zaujímavou pre ľudí, ktorým spôsobuje kyselina askorbová podráždenie.

Vápnik je vhodné kombinovať s vitamínom D3 a vitamínom K2, z dôvodu lepšieho a správneho vstrebávania. 

Tento vitamín C neobsahuje deriváty sóje ani žiadne iné alergény: mlieko, vajcia, ryby, ustrice, orechy, arašidy. Neobsahuje lepok, ani zložky GMO pôvodu!

Zloženie: demineralizovaná voda, askorbát vápenatý, geneticky nemodifikovaný slečnicový lecitín, konzerváčna látka: sorbát draselný

Odporúčaná denná dávka: 3 x denne 1 čajová lyžička (3x4ml)

Obsah účinných látok v ODD: 
Vitamín C                  1121mg
Vápnik                         129mg
Lecitín slnečnicový   1313mg

Skladovanie: uchovajte na suchom, tmavom a chladnom mieste, mimo dosahu detí, po otvorení spotrebujte do 30 dní a uchovajte v chladničke

Upozornenie: nevhodné pre deti do 3 rokov, ustanovená odporúčaná denná dávka by sa nemala presiahnuť, výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy

Krajina pôvodu: Slovensko

Článok o lipozomálnom vitamíne C

Článok o dôležitosti vitamínov K2, D3 a vápnika

NARIADENIE EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) č. 1924/2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach zakazuje označovať na výrobkoch a miestach, ktoré výrobky predávajú (e-shop), zdravotné účinky produktu.

Recenzie (0)

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
Overenie, že nie ste robot

Súvisiace produkty

Vitamín DEKA - 20 ml

25,00€ Bez DPH: 20,83€

Vitamín C Lipozomálny - bez konzerva ..

14,00€ Bez DPH: 11,67€

Vitamín K2 (MK 7), 100 MCG - 60 kaps

11,90€ Bez DPH: 9,92€

Produkt sa nachádza v týchto kategoriách

AntioxidantyVitamínyPodpora imunity

 Sme na trhu
už od roku 2004

 Doprava zdarma
nad 50€ v SR cez GLS

 Overené zákazníkmi
certifikát od Heureka.sk

 Bezpečný obchod
SSL certifikát