Selénové kvasnice 100 tbl

5,00€ Bez DPH: 4,17€

Popis

Selénové kvasnice 100 tbl

Selénové kvasnice (selenium yeast) predstavujú významný organický zdroj esenciálneho stopového prvku - selénu. Jedná sa o bežne dostupné pivovarnícke kvasnice (Saccharomyces cerevisiae), ktoré sú pestované v médiu obohatenom o selén. Počas svojho rastu tento selén vstrebávajú a premieňajú ho na selénometionín, ktorá sa v organizme oveľa lepšie vstrebáva a prináša mu maximálne úžitok. 

Selén patrí medzi esenciálne stopové prvky, ktoré majú významný vplyv na fungovanie nášho organizmu. Prispieva k udržaniu zdravých vlasov a nechtov, ochrane buniek pred oxidačným stresom, normálnej funkcii imunitného systému, spermatogenéze (tvorbe spermií) a normálnej činnosti štítnej žľazy. Prirodzeným zdrojom selénu sú ryby a ostatné morské živočíchy, vnútornosti, obilniny a orechy. V prípade, že ho nedokážeme prijať v dostatočnom množstve prirodzenou cestou, je vhodné doplniť ho prostredníctvom výživových doplnkov. Jedným z najvýznamnejších zdrojov selénu sú pivovarské kvasnice, ktoré sú pestované v bohatom prostredí selénu. Kvasnice zachytávajú selén a transformujú ho na organickú formu, ktorá umožňuje lepšiu asimiláciu organizmu.  

Selén prispieva k :

  • správnej tvorbe spermií a tým pozitívne ovplyvňuje mužskú plodnosť
  • udržaniu zdravých vlasov aj nechtov, pomáha zabrániť vzniku lupín vo vlasoch
  • správnemu fungovaniu štítnej žľazy aj imunitného systému
  • ochrane buniek pred oxidačným stresom aj k ochrane pred inými nepriaznivými vplyvmi 
  • priaznivo ovplyvňuje krvný tlak, pôsobí na regeneráciu srdcového svalu

Zloženie: objemové činidlá: mikrokryštalická celulóza, hydrogénfosforečnan vápenatý; selénové kvasnice, protihrudkujúca látka: stearán horečnatý rastlinného pôvodu. 

Odporúčaná denná dávka: 1 tabletu zapite vodou. 

Účinné látky v 1 tablete: Selénové kvasnice 50mg* (z toho selén: 100μg (182% RVH)).
RVH = Referenčná výživová hodnota.
*RVH nie je definovaná. 

Skladovanie: mimo dosahu detí, v suchu, mimo priameho slnečného žiarenia pri teplotách 6-25°C a nevystavujte mrazu ani vlhkosti. 

Upozornenie: Prípravok nie je vhodný pre deti, osoby do 18 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie prekročiť. 

Recenzie (0)

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!

Súvisiace produkty

Selén 200μg 60 kaps

9,00€ Bez DPH: 7,50€

Produkt sa nachádza v týchto kategóriách

Minerály a stopové prvky Kapsuly a tablety

 Sme na trhu
už od roku 2002

 Doprava zdarma
nad 70€ v SR cez GLS

 Overené zákazníkmi
certifikát od Heureka.sk

 Bezpečný obchod
SSL certifikát