Kremelina prášok - 250 g

6,00€ Bez DPH: 5,00€

Popis

Kremelina prášok - 250 g

Kremelina (diatomit) je prirodzene vyskytujúca sa mäkká, kremičitá sedimentárna hornina, ktorá sa ľahko štiepi na jemný prášok. Skladá sa zo skamenelých zvyškov diatomov (rozsievok – jednobunkových rias). Okrem rozsievok obsahuje aj 28 základných minerálov a stopových prvkov - vápnik, horčík, draslík, meď, fosfor, selén, zinok, železo…

Je prirodzeným a organickým zdrojom rastlinného kremíka - oxidu kremičitého, ktorý je nevyhnutný napríklad pre vstrebávanie vápnika.

Pre ľudský organizmus má kremík nezastupiteľný význam. Je súčasťou mnohých enzýmov riadiacich chemické reakcie v našom tele. Spolu s vápnikom a horčíkom prispieva k stavbe pevných kostí a tvorbe tkanív (kože, nechtov, vlasov), ktorým dodáva pevnosť a pružnosť. Je jedným zo základných stavebných kameňov svalových tkanív. Má vysoké protizápalové účinky, zrýchľuje hojenie rán a pôsobí proti starnutiu kože.

Kremelina pôsobí na ľudský organizmus tromi rôznymi spôsobmi: absorbuje, čistí a vyživuje. Jej veľlkou výhodou je, že je bez zápachu a bez chuti. Nadbytočné množstvo telo vylúči.

Kremelina je vhodná ako hnojivo pre rastliny, ktoré zároveň aj chráni pred hmyzom. Môžete ju použiť aj ako súčasť pleťovej masky ale aj nasypať do kúpeľa ...

Táto kremelina je Perúánska v potravinovej kvalite s certifikátom najvyššej kvality, čo znamená, že je bezpečná pre vnútorné užívanie. Okrem toho pochádza zo sladkovodného zdroja. Vďaka čomu sa vytvárajú tvrdšie a ostrejšie fragmenty v porovnaní so zdrojom zo slanej vody. Prešla hĺbkovým skenom a testovaním na obsah ťažkých kovov. 

Neodporúča sa osobám s diagnostikovanou citlivosťou na hliník, alebo na dialýze. 

Zloženie: prírodný amorfný oxid kremičitý SiO2

Mineralogické zloženie: 98% kremeliny, 2% kremeňa

Odporúčane dávkovanie: 1-2 čajové lyžičky rozmiešajte v pohári s vlažnou (nie teplou) vodou, najlepšie ráno 

Skladovanie: mimo dosahu detí

Upozornenie: Prípravok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej a pestrej stravy. Nevhodný pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Ak sa objavia nežiadúce účinky prestante užívať. Ak trpíte zdravotnými problémami vždy sa poraďte pred použitím prípravku so svojím lekárom. 

NARIADENIE EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) č. 1924/2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach zakazuje označovať na výrobkoch a miestach, ktoré výrobky predávajú (e-shop), zdravotné účinky produktu.

Recenzie (0)

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
Overenie, že nie ste robot

Produkt sa nachádza v týchto kategóriách

Nadváha a chudnutieDetoxikácia Podpora imunity

 Sme na trhu
už od roku 2004

 Doprava zdarma
nad 50€ v SR cez GLS

 Overené zákazníkmi
certifikát od Heureka.sk

 Bezpečný obchod
SSL certifikát